YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Polis bilgisayara el koydu
Polis bilgisayara el koydu
23 Mart 2010 22:58
Polis, kamyon ihbarcısının mailini alan gencin bilgisayarına el koydu

Polis, Ankara'daki askeri mühimmat yüklü kamyonun ihbarıyla alakalı soruşturma kapsamında, gerçek ihbarcının kullandığı, "mehmetali06168@hotmail.com" isimli sahte maili kendi adına kayıt ettiren Balıkesirli üniversite öğrencisi A.B.A.'nın evinde arama yaptı.  
 

Dursunbey ilçesinde ikamet eden A.B.A., telefonla kendisini arayan polislere yerini söyledikten sonra Ankara ve Balıkesir Emniyet Müdürlüğü'nden oluşan aralarında TEM, istihbarat ve Bilişim Suçları Bürolarından görevlilerin de bulunduğu 10 civarında polis tarafından evinde arama yapıldı. Dursunbey Cumhuriyet Savcısı'nın da hazır bulunduğu A.B.A.  isimli gencin babası, annesi ve ablasıyla birlikte kaldıkları evde, A.B.A.'nın diz üstü bilgisayarı ile ablasının diz üstü bilgisayarı, 1 adet harici hard disk ve 1 adet usb belleğe incelenmek üzere el konuldu. 
 

A.B.A., "Geçtiğimiz hafta İhlas Haber Ajansı'na yaptığım açıklamalar doğrultusunda emniyet birimleri benimle temas geçtiler. Gerçek ihbarcının ben olmadığımı onlara anlattım. Dursunbey Cumhuriyet Savcısı ile birlikte emniyetten çok sayıda görevli evimize geldi, benim ve ablamın kullandığı laptopları aldılar. Bir de harici hard disk ile usb bellek vardı onu aldılar. Benden bilgisayarımın ve programlarımın şifrelerini istediler hepsini verdim. Daha sonra evden ayrıldılar, bilgisayarımı ve mailleri Ankara'da inceledikten sonra iade edecekler" dedi.  
 

A.B.A, bazı haberlerde kendisiyle ilgili gerçek ihbarcı imiş gibi söz edilmesinden büyük rahatsızlık duyduğunu, herhangi bir gözaltı veya yakalanma gibi bir durumun söz konusu dahi olmadığını, sadece söz konusu mail adresiyle alakalı bilgisine başvurulduğunu, kendisinden de incelenmek üzere istenilen 2 adet dizüstü bilgisayarı savcının da isteği ile polislere verdiğini söyledi. Polis, gerçek ihbarcının kullandığı sahte maili kendi adına kaydettiren Balıkesirli gencin bilgisayarındaki verilerden gerçek ihbarcıya ulaşmaya çalışıyor. İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler