YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Polis aracına silahlı saldırı
Mersin'de polis midibüsüne uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi. Polis aracının zırhlı olması olası can kaybını önledi.
Polis aracına silahlı saldırı
10 Şubat 2012 / 11:07 Güncelleme: 10 Şubat 2012 / 11:18

Mersin'de polis midibüsüne silahlı saldırı düzenlendi. Midibüsün zırhlı olması nedeniyle saldırıda ölen ya da yaralanan olmadı.

Şevket Sümer Mahallesi'ndeki Siteler Polis Merkezi'nde görevlerini tamamlayan Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğüne bağlı polisleri şubeye götüren servis midibüsüne gece saatlerinde Çiftçiler Caddesi'nde seyir halinde iken, kimliği belirsiz kişi veya kişilerce uzun namlulu silahlarla ateş açıldı.

Bir panzerin de eskortluk yaptığı midibüs, lastiği patlamasına rağmen şubeye ulaştı. Midibüsün zırhlı olması nedeniyle olayda ölen ya da yaralanan olmadı.

Çok sayıda polis ekibinin sevk edildiği olay yerinde yapılan incelemede, kaleşnikof silaha ait olduğu belirtilen boş kovanlar bulunurken, midibüse 13 kurşun isabet ettiği belirtildi.

Emniyet Müdürü Öksüz

Mersin Emniyet Müdürü Arif Öksüz, bu sabah Çevik Şube Müdürlüğü'nde birim amirleri ve polislerle toplantı yaptı.

Toplantının ardından ateş açılan midibüste inceleme yaparak ilgililerden bilgi alan Öksüz, gazetecilerin sorusu üzerine ''Bize düşen görev olayın faillerini en kısa sürede yakalayıp adalete teslim etmek. Arkadaşlarımız olayın olduğu andan itibaren çalışmalara başladılar. Daha önceki olaylarda olduğu gibi failleri yakalayıp adalete teslim edeceğiz'' dedi.

Midibisün zırhlı olduğuna işaret eden Öksüz, ''Araç zırhlı olmasaydı daha kötü sonuçlar olabilirdi. Bu şehirde hepimize düşen görev soğukkanlı olmak. Bugün dünden daha iyi psikolojiye sahip olmak'' diye konuştu.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler