YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Polis alarma geçti
Adalet Bakanı'nın ziyareti öncesi suikast silahı ele geçirildi
Polis alarma geçti
30 Ocak 2010 / 20:54 Güncelleme: 30 Ocak 2010 / 20:55

Hatay'ın Erzin ilçesinde Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in gelişi öncesi suikast silahı ele geçirilmesi nedeniyle Ergin'in katılacağı toplantıda olağan üstü güvenlik tedbirleri alındı. Bakan Ergin konuyla ilgili açıklamayı daha sonra yapacağını söyledi. 
 

Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in bugün öğle saatlerinde ziyaret edeceği Hatay'ın Erzin ilçesinde polis suikast silahı ele geçirmesi gündeme bomba gibi düştü. AK Parti Genel Başkan yardımcısı Bülent Arınç'ın olayından sonra  Bakan Ergin'in gelişi öncesi suikast silahı ele geçirilmesi akıllara 'suikast hazırlığı mı?' sorusunu getirdi. AK Parti Hatay il Divan toplantısına katılmak üzere Erzin ilçesine gelen Bakan Sadullah Ergin'in gelişi ve ilçede bulunuşu sırasında geniş güvenlik önlemleri alındı.

Erzin İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı polisler, özel harekat timleri ve jandarma ekiplerinin ilçede aldıkları geniş güvenlik tedbirleri dikkatleri çekti. Divan Toplantısına katılan Adalet Bakanı Sadullah Ergin geniş güvenlik önlemleri altında toplantıdan ayrılırken basın mensuplarının suikast silahı olayıyla ilgili sorularına " yoğun çalışmalarımız var bu konuyla ilgili daha sonra açıklama yapacağım" dedi.
 

Silahlar satılmak amacıyla Erzin'e getirilmiş.
Erzin İlçe Emniyet Müdürlüğü, ilçeye silah satmak amacıyla birkaç şahsın geleceği ihbarını aldı. Bunun üzerine denetimlerini sıklaştıran ekipler, Bahçeli Evler Mahallesinde yaptığı kontrol sırasında şüphe üzerine içerisinde İ.A. ve M.Ç'nin bulunduğu 63 YT 415 plakalı aracı durdurdu.Yapılan aramalarda araç içerisinde ruhsatsız oldukları öğrenilen glock marka suikast silahı ile bir adet 14'lü diye tabir edilen tabanca ele geçirildi.Gözaltına alınan şahısların, tabancaları ilçeye satmak için getirdikleri öğrenildi. Olayla ilgili başlatılan geniş soruşturma devam ediyor. İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler