YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Polis 80 kişinin peşine düştü
Polis 80 kişinin peşine düştü
01 Ekim 2009 08:34
Şebekeden sahte rapor alan 80 kişi mercek altında

Hava Kuvvetleri Adli Müşaviri Albay Zeki Üçok'un da aralarında bulunduğu çürük çetesine yönelik operasyonda halka genişliyor. Polis, şebekeden sahte rapor alan 80'e yakın kişiyi yakın takibe aldı. Listede yer aldığı iddiasıyla aranan ünlü senarist Ozan Yurdakul ise dün teslim oldu.

Arka Sokaklar dahil birçok diziye senaryo yazan Ozan Yurdakul, Vatan Caddesi'ndeki Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi'ne avukatıyla birlikte geldi. Yurdakul'un avukatı da emekli askerî bir hakim.

Türkiye, önemli bir operasyonla karşı karşıya. Arazi yağması yapmak ve para karşılığı çürük raporu hazırlamakla suçlanan 12 kişilik şebekenin ilişkileri şaşırtıyor. İstanbul ve Ankara'da yapılan eşzamanlı operasyonlarda aralarında emekli askerlerin ve halen TSK'da görev yapan sivil memurların bulunduğu 15 kişi gözaltına alınmıştı. Örgütün "arazi yolsuzluğu, rüşvet, yağma yöntemiyle haksız ekonomik çıkar sağlama" suçlarına da karıştığı ileri sürülüyor.

Polis, çetenin ilişkilerini çözmeye çalışırken para karşılığı sahte rapor alan 80'e yakın kişinin de peşine düştü. Adı şebekeden çürük raporu alan kişiler arasında geçen ünlü senarist Ozan Yurdakul dün öğle saatlerinde avukatıyla birlikte soruşturmanın yürütüldüğü organize şube müdürlüğüne gelerek teslim oldu. Yurdakul'un ifadesi alınırken avukatı, emekli askerî hâkim Abdullah Kaya, müvekkilinin Yalova Askerlik Şubesi'nden aldıkları askerlik tezkeresini polise verdiklerini söyledi. Kaya, "Ozan Yurdakul askerliğini Yalova'da yapmıştır. Belgelerini de getirdik." dedi.

Zaman

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler