YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Polis 8 ay boyunca izledi
Polis 8 ay boyunca izledi
06 Temmuz 2011 08:21
Polis, 8 ay boyunca adım adım izledi
Dönemin özel yetkili Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz'ün başlattığı futbolda şike operasyonunda şüpheli ilişkilerin büyük bir titizlikle takip edildiği ortaya çıktı. Polis, 8 ay boyunca bütün buluşmaları görüntüledi. Savcılığın elindeki fotoğraf ve ses kayıtları, eski Giresunspor Başkanı Olgun Peker'in lideri olduğu iddia edilen suç örgütünün gücünün, ürkütücü boyutlara ulaştığını ortaya koyuyor.

Futbolda şike operasyonunda savcıların elinde çok önemli ses kayıtları ve görüntüler bulunuyor. İfade tutanaklarında şike faaliyetlerini yürüten ve yetkisiz menajerlik yapan Yusuf Turanlı ile Ali Kıratlı'nın, suç örgütünün lideri olduğu iddia edilen Olgun Peker'le bağlantı içinde oldukları vurgulanıyor. Peker grubunun futbol camiasındaki gücünün ise ürkütücü boyutlara ulaştığı öne sürülüyor.

Savcılığın elindeki fotoğraflar da, olayın büyüklüğüne dair ipuçları veriyor. Soruşturmada adı sıkça geçen ve Aziz Yıldırım'ın adamı olduğu iddia edilen Bülent İbrahim İşçen'in, Sivas maçı öncesinde Ahmet Çelebi ile buluşarak Fenerbahçe Kulübü'ne gittiği belirtiliyor. İddialara göre özel yetkili cumhuriyet savcısı dün ifade sırasında İbrahim Bülent İşçen'e "Mehmet Yıldız'ı arayıp maça asılmamasını istediniz mi?" diye sordu. İşçen bu iddiayı reddetti. Ardından İşçen'e "Kaleci Korcan Çelikay'ı arayıp hatalı goller yemesi için teklifte bulundunuz mu?" sorusu yöneltildi. İşçen bunu da reddetti. Polis bunun üzerine İşçen'e 9 Mayıs'ta Mecnun Odyakmaz ile ne görüştüğünü sordu, Yıldırım-Odyakmaz buluşmasını hatırlattı. Odyakmaz'ın, 17 Mayıs saat 13.54'te İşçen'i arayıp, "Paramı gönderin kardeşim. Çok çabuk paramı gönderin." dediği, İşçen'in de, "Tamam dayıcığım emrin olur." cevabını verdiği iddia edildi. Maçtan bir gün önce de ekibin Sivas Havaalanı'nda buluştuğu görüntülendi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler