YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
POL-SAN'da Paralel soygun
POL-SAN'da Paralel soygun
14 Nisan 2015 03:09
Polis Bakım ve Yardım Sandığı'ndaki (POLSAN) skandalı kurumun yeni başkanı anlattı: Paralel Yapı 650 milyon lirayı buharlaştırdı. Olay, anayasal düzenine karşı bir eylemdir.

17-25 Aralık darbe girişimi sonrasında tasfiye edilen POLSAN'da buharlaşan servetin boyutu tam 6.5 ton altın değerinde. 100 bin polisin üye olduğu ve her maaştan aylık 120 TL kesinti yapan sandık skandallarla gündemden düşmüyor.

17-25 Aralık sonrası POLSAN'a bağlı şirketlerin bilerek zarara uğratıldığı belirtilmiş bir süre önce iddialarla ilgili müfettişler sandıkta inceleme yapmıştı. İncelemeler sonrasında eski Emniyet Genel Müdür Yardımcısı ve POLSAN Başkanı Muammer Bucak görevden alınmıştı. POLSAN'da yaşananlarla ilgili en çarpıcı açıklamalar yeni başkan Mustafa Gülcü'den geldi. 4 Nisan'da basına kapalı yapılan POLSAN Genel Kurulu'nda konuşan Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Gülcü sandıkta buharlaşan servetin 6.5 ton altına eşdeğer olduğunu maddi olarak 650 milyon liranın Paralel Yapı tarafından buharlaştırıldığını söyledi.

Zarar çok büyük

Geçmişte etkin denetime tabi tutulmayan ve sadece Emniyet Genel Müdürlüğü Dernekler Masası'na faaliyet raporu sunan POLSAN'ın yeni yönetiminde görev alan emniyetin 2 numaralı ismi Mustafa Gülcü 4 Nisan'daki Olağan Kurul'da konuştu. Konuşmasına üyelere, "Soyulduk" diye başlayan Gülcü, paralel yapının POLSAN'ı 6.5 ton altın değerinde (650 milyon TL) zarara uğrattığını belirtti. POLSAN tarihinde sadece bir kere yani temmuz ayında yapılan genel kurulda hesaplar şüpheli olduğu için yönetimin ibra edilmediğini belirtti.

Devlete karşı

17- 25 Aralık darbe girişimini planlayan paralel polislerin POLSAN'ı soyduğunu kaydeden Gülcü şunları söyledi: "Bu ülkeye kast edenler hem ülkeyi hem POLSAN'ı soymuştur. Ankara Sigorta 15 yıldır bizde, dipsiz kuyuya para atıyoruz, altın atıyoruz dolmuyor. 6.5 ton altına (650 milyon TL) mal oldu bu bize. Yönetime geldikten sonra, 'Bunun değeri kaç para eder?' dedim. 600 kilogram altın verene satın dediler. O kadar iş yapmamıza rağmen bin 200 kilogram altın ancak ediyor. Sahipsiz kalmış. Herkes cebini doldurmuş. Hakkımızın sonuna kadar takipçisi olacağız. Burada sorumluluğu olanlar adalet önünde hesap verecekler. Ankara'da Anayasaya Karşı İşlenen Suçlarla Görevli Savcı bu işle ilgileniyor. Olay POLSAN'ın soyulması değil. Türk devletinin anayasal düzenine karşı bir eylemdir."

Ankara sigorta

Polis Bakım ve Yardım Sandığı iştiraki olan Ankara Sigorta, 2000'de özelleştirmeden satın alındı. Ankara Sigorta, Türkiye genelinde 9 Bölge Müdürlüğü ve 600'ü aşkın acentesi ile sektörde faaliyet gösteriyor. Ankara Sigorta Polis Bakım ve Yardım Sandığı Ortaklarına tüm poliçelerde yüzde 25 indirim ve bin TL'ye kadar tabanca teminatı veriyor.

Kayıp servet aranıyor

POLSAN'ın, geçtiğimiz döneme ait raporlarında ilk etapta 465 milyon lira varlığın kayıp olduğu belirlendi. Paralel yapıya yakın yüksek yargı üyelerinin çocuklarını yurtdışında okutan POLSAN'ın kayıp paralarının nereye harcandığı araştırılıyor. POLSAN, teşkilat içinde personelinin ihtiyaçlarını, bankaların verdiği kredi limitlerinin altında karşılamak, konut, otomobil, ihtiyaç kredileri vererek destek olmak amacıyla kuruldu.

 

SABAH

bunlarda hınsızlıkta sıhır yok..
 // atiker
hedefe ulaşmak için her yol meşru bunlar kırk haremilere rahmet okutur bu neki daha neler çıkacak ama ak parti bunların algı oparasyonlarına karşı tutarsız bu gibi konular halkın gündemine taşınamıyor ama onlar akşama kadar feto medyada hırsız var kasa kutu ayakkabı diye akla izana gelmeyen iğrençliklerle muhalefetle birlikte saldırıyorlar işte bu yapılan yolsuzluk adam gibi millete anlatılmalı ve hesabı sorulmalı.....
14 Nisan 2015 Salı 09:13
haram lokma
 // mehmet
haram lokma yememiş halleri buysa..Allahım fitne şebekelerini dağıt....
14 Nisan 2015 Salı 08:12
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler