YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PMYO sınavı iptal edildi
YÖK, basında soruların büyük bir kısmının önceden çalındığı iddialarıyla gündeme gelen 13 Eylül’de yapılan Polis Akademisi Polis Meslek Yüksekokulları Öğrenci Adaylığı (PMYO) sınavını iptal kararı aldı.
PMYO sınavı iptal edildi
01 Ekim 2009 / 16:48 Güncelleme: 01 Ekim 2009 / 16:53

Yükseköğretim Kurulu’ndan yapılan açıklamada, sınavın yapıldığı saatlerde YÖK’e önce soruların ele geçirildiğini ve KPSS Deneme Sınavı adı altında bazı dershaneler tarafından özel olarak seçilen öğrencilere iletildiğini iddia eden bir haberin ulaştığı, sınav bittikten 1.5 saat sonra ise söz konusu KPSS Deneme Sınavı sorularının elektronik posta ile ulaştırıldığı bildirildi.

YÖK, yaptığı incelemeler sonucunda, KPSS Deneme Sınavı’nda yer alan 103 sorudan 88’inin, PMYO sınavında sorulan 120 sorudan 88’i ile büyük benzerlik gösterdiğini açıkladı. YÖK, KPSS Deneme Sınavı sorularını hazırlayan kişilerin, soruları sınav gününden önce veya sınav sabahı ele geçirdikleri kanaatine vardığını belirtti. PMYO sorularının sınavdan önce veya sınav başladıktan hemen sonra dışarıya sızması ile sınav geçerliliğinin zedelendiğine karar veren YÖK, 13 Eylül’de yapılan PMYO sınavını iptal kararı aldı.

YÖK, konuyla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına, Emniyet Genel Müdürlüğü’ne ve Yükseköğretim Kuruluna gerekli duyuruların yapıldığını da bildirdi.

Ayrıca 1 Kasım saat 9.30-11.30 saatleri arasında sınav yeniden yapılacak. Yeni sınavda adayların sınava girecekleri yerleri bildiren Sınava Giriş ve Kimlik Belgeleri 15 Ekim tarihinden itibaren adayların adresine postalanacak.

siz ne yapıcağınızı bilmiosnzki
 // nur şendoğdu
lanet olsun sizin gibi yetkililere ya nsl olsa siz geçmşsiniz başa biz nolursk olallm diymi ohh valla adam gibi bi sınavı bile yapamıosnz madem beceremiosnz güvenliği sağlamayı o zmn bizi herşeyde sınava tabi tutmayn biz o kadar bekledk sonuçları madem iptal edicksiniz önceden etseydiniz neyi beklediniz bizim bütün çalışmalarımız boşa gitti iyiki çalmşlar soruları sizin gibi yetkililere bu lazım .......
23 Ekim 2009 19:47
Asıl sorun başka
 // Mustafa Mustafa
Yazık günah be! Madem bu sorular çalındı ve bu ortaya çıktı o zaman neden sınavın açıklanma tarihine kadar beklendi iptal için? Bu kadar çocuk şimdi polislik sınavı mı beklesin tekrar yoksa dersaneye mi başlasın? Erken iptal edilse şimdiye kadar sınav tekrar yapılmış olur çocuklarda kendi yollarını çizerlerdi. Sorun soruların çalınmasından ziyade yetkililerin sebep olduğu zaman kaybıdır bence....
07 Ekim 2009 11:11
hakkı ile kazanlara ne olacak??
 // ayşe bala
o kadar çalışıpta bu sınavı hakkı ile kazana öğrencilere ne olacak..bu kadar basit olmamalı..nasıl olsa bir daha yakalanmadan yapan yapacak, siz onların oyuncağımı olacaksınız..bu ülke sadece bir grubun krallığı değil!!!!...
02 Ekim 2009 17:01
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler