YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Planları yine deşifre oldu
Terör örgütü PKK'nın asılsız 'gerillamız öldürüldü' haberleri yaydığı ortaya çıktı...
Planları yine deşifre oldu
07 Mart 2011 / 14:44 Güncelleme: 07 Mart 2011 / 14:48

Terör örgütünün eylem yapmadığı - yapamadığı dönemlerde örgüt mensuplarının rehavete kapılmamaları ve bölge halkını güvenlik güçleri ile karşı karşıya getirmek için asılsız “gerillamız öldürüldü” haberleri yaydığı ortaya çıkarken, “öldürüldü” diye propaganda yapılan teröristin cezaevinde olduğu öğrenildi.

PKK yanlısı Fırat Haber Ajansı internet sitesinde 23 Şubat 2011 günü “HPG ve YJA-STAR, Üç Gerillanın Kimlik Bilgilerini Açıkladı” başlıklı bir haber yayınlandı. Haberde, “öldürüldüğü belirtilen 3 teröristten Şırnaklı Argeş (Mazlum) kod adlı Mesut Gökhan'ın 2008'de güvenlik güçleri ile çıkan bir çatışmada hayatını kaybettiği” bilgisi yer alıyordu.

MEZARDA DEĞİL CEZAEVİNDE ÇIKTI

Akit'in edindiği bilgilere göre, “öldürüldüğü” ileri sürülen bu terörist hayatta. PKK'lı Mesut Gökhan, 25 Kasım 2009'da Şırnak/Cizre ilçesi Uluş köyünde güvenlik güçleri tarafından yakalanarak tutuklanmış. Halen deDiyarbakırD Tipi Kapalı Cezaevi'nde cezasını çekiyor.

TERÖR ÖRGÜTÜ BUNU HEP YAPIYOR

Bilindiği gibi PKK Mart 2011 başına kadar sözde ateşkes ilan etmiş ve güvenlik güçlerince Kış Üstlenmesi olarak tanımlanan faaliyetlerine ağırlık vermişti. Edinilen bilgilere göre, eylem yapmadığı-yapamadığı dönemlerde PKK, örgüt mensuplarının rehavete kapılmamaları için, dönem dönem Fırat Haber Ajansı gibi haber kanalları üzerinden, birçok asılsız haber ile PKK'lı teröristlerin öldürüldüğü propagandası yapıyor.

PKK BÖLGE HALKININ RAHAT ETMESİNİ İSTEMİYOR

Güvenlik uzmanlarına göre, PKK tarafından böyle asılsız haberlerin yapılmasının nedeni, eylemsizlik dönemlerinde örgüt üyelerinin ve bölge halkının rehavete kapılmasını engellemek.

ÖNCE TAZİYE ÇADIRI, SONRA ANMA TÖRENLERİ DÜZENLENİYOR

Terör örgütü bu kara propagandasını şöyle sürdürüyor: Öncelikle öldüğü ileri sürülen isimler için şehir merkezlerinde Taziye Çadırları kuruluyor ve o bölgede yaşayanlara propaganda yapılıyor. Bir sonraki sene de yine anma faaliyetleri ile bölge halkının hafızasında yer edinilmeye çalışılıyor. Bu yapılırken, hem şehir merkezlerindeki bölge halkının rehavete kapılması engelleniyor, hem de bölge halkının güvenlik güçleri ile karşı karşıya getirilmesi amaçlanıyor.

AMAÇ HALKI GÜVENLİK GÜÇLERİYLE KARŞI KARŞIYA GETİRMEK

Bu tarz yalan haberlerin bir amacının da, terör örgütünün sözde ateşkes kapsamında eylem gerçekleştiremediğinden, şehir merkezlerindeki bölge halkını dinamik tutmak ve sokak eylemlerine yöneltmek, protesto eylemleri ve basın açıklamalarında yer almalarını sağlamak olduğu belirtiliyor. (Akit)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler