YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Planları suya düştü
Planları suya düştü
15 Şubat 2010 14:19
Özel Harekat timlerinin terör örgütü yandaşlarına düzenlediği operasyonda gözaltına alınan 30 kişiden 17'si adliyeye sevk edildi

Terörist başı Abdullah Öcalan'ın yakalanışının yıldönümünü bahane ederek molotof kokteylli saldırı hazırlığındaki bölücü terör örgütü yandaşlarının planları, polis ekiplerince bozuldu.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin 6 ilçede Özel Harekât timleriyle yaptığı operasyonlarda, aralarında Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) ilçe başkanının da bulunduğu 30 kişi gözaltına alındı. Sorgusu tamamlanan şüphelilerden 17'si adliyeye sevk edildi.

Terör olaylarının şubat ayı ile birlikte artabileceği yönündeki istihbarat çalışmaları sonucu Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ile İstihbarat Şube Müdürlüğü koordineli olarak çalışma başlattı. 11-14 Şubat 2010 tarihleri arasında yapılan ve toplam 30 şüphelinin gözaltına alındığı operasyonlarda Beyoğlu, Esenyurt, Gaziosmanpaşa, Küçükçekmece, Sancaktepe ve Ümraniye'de çok sayıda evde arama yapıldı

İstihbarat bilgisi kapsamında özellikle molotof kokteyli ile bunların yapımında kullanılan malzemelere karşı titiz aramalar yapan polisler 70 adet molotof kokteyli, bunların yapımı için temin edilen şişeler, molotof kokteyli yapımında kullanılan 7 buçuk litre benzin, parmak izi bırakmamak için kullanılan 10 adet eldiven, 4 adet maske, 3 det puşi ile çok sayıda örgüt propagandası yapan yayın ele geçirdi.

BDP Beyoğlu İlçe Başkanı H.E. de, evinde yapılan aramanın ardından gözaltına alındı. H.E'nin terör olaylarını organize ettiği iddiasıyla gözaltına alındığı belirtildi. Gözaltında bulunanlar arasında yaşı 18'den küçük 4 şüphelinin de bulunduğu öğrenildi.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde sorgulanan zanlıların "kamu güvenliğini tehlikeye düşürmek amacıyla molotof kokteylli korsan gösteri olaylarını organize ettikleri, eylemlere katıldıkları ve eylem hazırlığında oldukları" belirtildi.

Operasyonlarda yakalanan zanlıların katıldıkları olaylar da aydınlatıldı. 17 ayrı terör olayına katıldıkları belirlenen zanlıların Küçükçekmece ve Başakşehir'de molotof kokteylli korsan gösteri olayları ile Başakşehir'de İETT otobüsünün taşlanması, 29 Kasım 2009 tarihinde Şişli'de zırhlı polis aracına molotof kokteylli ve hava fişekli saldırıda bulunulması, 16 Ocak 2009 tarihinde Küçükçekmece'de bir aracın yakılması, 2 Ocak 2010 tarihinde Beyoğlu'nda korsan gösteri düzenlenerek polise molotoflu ve havai fişekli saldırı düzenlenerek terör örgütü lehine slogan atılması olayları ile Sultangazi'de yol kapama, Küçükçekmece'de molotof kokteyli hazırlama olaylarıyla bağlantılı oldukları belirlendi.
 Sorgu sırasında bazı zanlıların katıldıkları eylemleri itiraf ettikleri öğrenildi. H.E'nin ise hakkındaki suçlamaları kabul etmediği belirtildi.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde sorgusu tamamlanan 17 zanlı Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne sevk edildi. Yaşı küçük olan 4 zanlı ise çocuk şubesinden adliyeye sevk edilecek.
Sorgusu tamamlanan bazı şüphelilerin ise daha önce adliyeye sevk edildiği ifade edildi.

AA

Devletin hayırını istersen zulme uğrarsın.
 // ibrahim çelikoğlu
Devlete haksız yere karşı koymak suçun en büyüğüdür.Devlet aciz suçlularrı yakalayıp islah edemiyor.Bu suçlular o kadar çoğalıyorki,yarın önüne geçmek mümkün olmayacak.Yakala at içeri,islah et.Bakalım devletine tükürebilirmi?Tabiki;Devletde haksızlık yolunu seçemez.Yabancı güçlerin isteklerine göre davranamaz.Devletin görevi;Hak'kı hukuk'u sağlamaktır.Vatandaşını yanında görmelidir.Birlik beraberliği sağlamalı,sen kim oluyorda devlete yardım etmek ...
15 Şubat 2010 15:28
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler