YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK'ya uyku yok! Bugüne kadarki en büyük harekat!
PKK'nın kamplarına yönelik 6. hava harekatı başladı. Bugüne kadarki en büyük hava operasyonu olduğu düşünülüyor.
PKK'ya uyku yok! Bugüne kadarki en büyük harekat!
29 Temmuz 2015 / 07:52 Güncelleme: 29 Temmuz 2015 / 07:58

Kandil başta olmak üzere PKK'nın sınıra yakın neredeyse tüm kampları bombardıman altında. Bugüne kadarki en kapsamlı hava harekatı düzenleniyor.

Hareketta, önceden tespit edilen tamamı sınır dışındaki hedefler vuruluyor. Lazer güdümlü bombalarla sığınaklar, kamplar ve silah mevzileri hedef alınıyor.

Diyarbakır ve Çukurca'da hava hareketliliği

DHA'nın geçtiği habere göre, Diyarbakır'da saat 21.00'dan itibaren hava hareketliliği başladı. Diyarbakır 8. Ana Jet Üssü'nden kalkan 8 F-16 savaş uçağının Irak sınırına mı, Suriye sınırına mı gittiği öğrenilemedi.

Hakkari'nin Çukurca İlçesi'nde akşam saatlerinde uçak hareketliliği yaşandı. Irak sınırında bulunan Çukurca ilçesindeki uçak hareketliliği saat 22.00'de başladı. Uçakların Hakkari yönünden gelip Çukurca'nın Haskel Dağları ve Hakantepe Bölgesi'nden geçerek Irak'a istikametine yöneldikleri gözlendi. Uçak sesleri Çukurca ilçe merkezinde de yoğun olarak duyuldu.

 // hacı
Diyarbakır'dan kalkan uçakların nereye kalkarsa kalksın istihbaratı yapılır. Düşman hazırlıklarını yapabilir. Kalkış yerleşim yerlerinden uzak ve sürekli az çok olmalı yoksa etkili olamaz....
29 Temmuz 2015 14:08
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler