YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK'ya kış uykusu yok!
PKK’ya yönelik operasyonlar kış aylarında ara verilmeden devam edecek. Türk Silahlı Kuvvetleri sınır hattını kontrol ederken, MİT de kentteki teröristlerin kırsalla irtibatını kesecek.
PKK'ya kış uykusu yok!
07 Kasım 2015 / 08:10 Güncelleme: 07 Kasım 2015 / 08:39

Hava ve kara harekatı ile tarihinin en büyük kayıplarını veren PKK'ya yönelik operasyonlarda hız kesilmiyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri, teröristlerin kış üslenmesine izin vermeyecek. Özel birliklerden oluşan askerler, kış aylarında operasyonlarına devam edecek. Milli İstihbarat Teşkilatı da şehirlerde teröristlerin kırsalla irtibat kurmasının önüne geçecek.

MİT ve TSK örgütün kış şartlarının ağır bastığı Doğu ve Güneydoğu'da operasyonlara mevsim şartlarına rağmen devam etme kararı aldı.

1984'den bu yana kış mevsimi ile birlikte kış üslenmesine başlayan ve kış mevsimi süresince şehirlerden dağa gençleri devşiren PKK'ya yönelik sınır hattında önlemler alındı.

SINIRA 7 İZLEME MERKEZİ KURULDU

Örgütün, gençleri Kuzey Irak'taki kamplara götürüp kış ayı süresince eğitip bahar aylarında geri göndermesini engellemek için sınır hattında önlem alındı.

Şemdinli'nin Gare bölgesinden başlayıp Silopi'nin Suriye sınır hattı birleşimine kadar uzanan sınır hattına kadarki bölgede 7 izleme ve yakın takip merkezi oluşturuldu. 3 insansız hava aracı da 24 saat sınır hattının iki yakasını izlemeye aldı.

MİT YAKINDAN İZLEMEYE ALDI

PKK'nın şehir yapılanması da yeni dönemle birlikte 117 kişilik uzman kadro ile mercek altında tutulacak. MİT ise Doğu ve Güneydoğu'daki 16 merkezde güçlendirilmiş kadroları ile şehir yapılanması YDG-H'ın kırsalla koordinasyonunu izleyecek.

Güvenlik birimleri, 22 Kasım tarihi itibari ile kış üslenmesine fiilen başlayacak olan örgütün şehir yapılanmasının Mart ayına kadar şehirlerden gençleri toplama girişimleri ve şehirlerdeki yapılarını dikkatle inceleyecekler.

KIŞ ÜSLENMESİ DEĞİŞİKLİĞİ

PKK ise başarısız olan kadrolarını “kış üslenmesi" için değiştiriyor. 7 Haziran seçimlerinin hemen sonrasında çözüm sürecini sabote eden terör örgütünün 1 Kasım seçim sonuçlarından oldukça rahatsız olduğu öğrenildi.

Örgütün, sözde bölge ve eyalet komutanlarında değişime gideceği ve Ağrı, Van, Diyarbakır, Batman, Bingöl gibi illerde çok radikal isimleri görevlendirecekleri belirtildi.

rs-060.jpg

YENİ ŞAFAK

 // al
Bu işin yazı kişı sisi karalığı aydınlığı yok bulup vuracaksın kabiliyetle. Her imkan var....
07 Kasım 2015 14:12
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler