YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK'ya inat öğretmenleri çiçeklerle karşıladılar
PKK'ya inat öğretmenleri çiçeklerle karşıladılar
29 Eylül 2015 13:05
Son atamalarla tayinleri Hakkari'nin Yüksekova ilçesine çıkan kadın öğretmenler, görev yapacakları köyde çiçeklerle karşılandı.

Demokratik Toplum Kongresi’nin ardından PKK ve Eğitim-Sen’in Güneydoğu Anadolu'da bir haftalık okul boykotu çağrısına öğrenci ve velilerden destek gelmedi.

rs1-453.jpg

SADECE ÇATIŞMA BÖLGELERİNDE OKULA GİDİLMEDİ

Öğretmen ve öğrenciler sadece çatışma riskinin bulunduğu bölgelerdeki okullarına gitmediler.

Diyarbakır’ın Sur, Şırnak’ın Cizre ve Hakkâri’nin Yüksekova ilçeleri gibi çatışma riski bulunan yerlerde bazı okullar açılmadı. Diyarbakır’ın Sur ilçesinde öğretmenler ve öğrenciler silah seslerinin yükseldiği semtlerdeki okullarına gitmediler.

BOYKOT KARŞILIK BULMADI

2015-2016 eğitim - öğretim yılının ilk gününde bölgede boykot çağrıları öğrenci ve velilerde karşılık bulmadı. Sabah erkenden öğrenciler okullarına gittiler. Pek çok veli çocuklarına okula kadar eşlik etti.

ÖĞRETMENLER ÇİÇEKLE KARŞILANDI

Tayinleri Hakkari'nin Yüksekova ilçesine çıkan kadın öğretmenler, görev yapacakları köyde çiçeklerle karşılandı.

Yüksekova'ya atanan öğretmenler için ilçe girişine "Hoş geldiniz" pankartı asıldı. Milli eğitim müdürlüğündeki işlemlerini tamamlayan öğretmenler daha sonra görev yapacakları okullara uğurlandı.

rs3-058.jpg

Canım öğretmenim.
 // Hanedan Hancıoplu
Canım öğretmenlerimiz. Allah yar ve yardımcınız olsun. Teninize taş değmesin. Şu fotodaki minik yavrucakların ne suçu var. Onların da eğitim hakkı var..Durduk yere gözüm yaşardı ya.....
29 Eylül 2015 Salı 14:03
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler