YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK'ya büyük şok! Tam 6 ton...
PKK'ya büyük şok! Tam 6 ton...
12 Mart 2016 15:02
Genelkurmay Başkanlığı Van'ın Başkale ilçesinde terör örgütü PKK'ya ait 3,5 ton gıda malzemesi, 1,5 ton akaryakıt, 1 jeneratör ve çok miktarda muhtelif mutfak ve temizlik malzemesiyle toplamda 6 ton malzeme ele geçirildiğini açıkladı.

Genelkurmay Başkanlığı, Şanlıurfa’nın Suruç İlçesi’nde dün Suriye’'den Türkiye’ye yasadışı yollardan girmeye çalışan PYD/PKK mensubu 1 teröristin yapılan müdahale neticesinde yaralı olarak Suriye'’ye kaçtığını ve bölgede yapılan aramada 12 kilogram patlayıcı madde ele geçirildiğini açıkladı.

VAN’DA 6 TON MALZEME ELE GEÇİRİLDİ

Van’'ın Başkale İlçesi’nde güvenlik güçleri tarafından 11 Mart günü gerçekleştirilen arazi araması sırasında PKK tarafından kullanılan ve 3 odadan oluşan büyük bir mağarada 3,5 ton gıda malzemesi, 1,5 ton akaryakıt, 1 jeneratör ve çok miktarda muhtelif mutfak ve temizlik malzemesiyle toplamda 6 ton malzeme ele geçirildiğini açıkladı.

Genelkurmay Başkanlığı'’nın internet sitesindeki ’Önemli Yurtiçi Olaylar’ bölümünde yer alan 11 Mart gününe ait bilgiler şöyle:
 
* Van/Başkale’de, güvenlik güçlerince icra edilen arazi araması esnasında, bölücü terör örgütü tarafından kullanılan ve üç odadan oluşan büyük bir mağarada; 3,5 ton gıda malzemesi, 1,5 ton akaryakıt, bir jeneratör ve çok miktarda muhtelif mutfak ve temizlik malzemesi (Toplam altı ton malzeme) ele geçirilmiştir.
 
* Şanlıurfa/Suruç’da, Suriye’den Türkiye’ye yasadışı yollardan girmeye çalışan PYD/PKK mensubu bir terörist, yapılan müdahale neticesinde yaralı olarak Suriye’ye kaçmış, bölgede yapılan aramada 12 kg patlayıcı madde ele geçirilmiştir.
 
* Şırnak/Uludere’de, güvenlik güçlerince icra edilen arazi araması esnasında tespit edilen bir adet el yapımı patlayıcı imha edilmiştir.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler