YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK'ya büyük şok! O isim de yakalandı
Hakkari Valiliği, polis ekiplerinin dün akşam saatlerinde düzenledikleri operasyonda, PKK'nın sözde üst düzey yöneticilerinden biri ile birlikte 5 PKK'lının yakalandığını açıkladı.
PKK'ya büyük şok! O isim de yakalandı
11 Aralık 2015 / 10:19 Güncelleme: 11 Aralık 2015 / 10:23

Valilikten yapılan açıklamada, terör örgütü PKK'nın kırsal alan kadrosunda silahlı faaliyet gösteren ve il merkezindeki grupları yönlendirmek üzere örgütün sözde üst düzey yöneticilerinden birisinin görevlendirildiği belirtildi.

Açıklamada, şöyle devam edildi:

"Terör örgütü tarafından görevlendirilen; 03-04.11.2015 günü ilimiz Bağlar Mahallesinde gerçekleştirilen eylemlerde güvenlik güçlerimizle girdiği çatışmada yaralanan, kamu kurum ve kuruluşlarına ait bina ve araçları yakma, güvenlik güçleri ve araçlarına yönelik silahlı, el yapımı patlayıcı, molotof kokteyli, havai fişekli, taşlı- sopalı ve tuzaklanmış patlayıcı madde kullanarak eylem hazırlığında bulunan Ş.Ö. isimli örgüt mensubunun yakalanmasına yönelik ilimiz Pehlivan Mahallesi'nde operasyon yapılmıştır.

Operasyonda güvenlik güçlerimizi gören Ş.Ö. isimli örgüt mensubu bahse konu ikametin penceresinden atlayıp kaçarken şahsına ait üzerindeki 9 mm çapında 'HK' marka dolu vaziyette tabancasını da atmıştır.

Bilahare yapılan takip üzerine kendisine araç temin eden B.A. ve E.K. isimli şahıslar ile birlikte araç içerisinde yakalanmıştır. Konu ile ilgili olarak toplam 5 (beş) şahıs gözaltına alınmıştır. Yapılan aramalarda 9mm çapında HK marka dolu vaziyette tabanca ve çeşitli örgütsel doküman ele geçirilmiştir.

Ayrıca Ş.Ö. isimli örgüt mensubunun 'Terör nitelikli kayıp şahıs' olarak arandığı tespit edilmiştir. Konu ile ilgili adli tahkikat devam etmektedir."

idam
 // istanbul
idam şart...
11 Aralık 2015 14:08
 // kaaw
İdam cezası bi an önce gelsin...
11 Aralık 2015 13:23
 // MEMIS
ÖCALANDAN BASLAYARAK IDAM EDILMELERI GEREKIR.INSALLAH YENI ANAYASADA IDAM KARARI YER ALIR...
11 Aralık 2015 10:55
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler