YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK'ya büyük darbe...
Murat Karayılan'ın sağ kolu olan, PKK'nın üst düzey yöneticilerinden "Beritan" kod adlı Cihan Asi tedavi için gizlice sokulduğu Türkiye'de yakalandı
PKK'ya büyük darbe...
14 Ekim 2009 / 11:36 Güncelleme: 14 Ekim 2009 / 11:36

Terör örgütü PKK'nın propaganda ve medya sorumlusu olan Beritan kod adlı Cihan Asi kansere yakalandıktan sonra gizlice Türkiye’ye sokuldu. Lüks bir araçla Van’da özel bir hastaneye yatırılan Asi burada tutuklandı.

DAĞLICA BASKINI İDDİANAMESİNDE ADI GEÇİYOR

Asi'nin adı 12 askerin şehit olduğu Dağlıca baskınıyla ilgili iddianamede de geçiyordu. İddianamede, hakkında dava açılan terör örgütü üyelerinden Hanife Aslan’ın ’Beritan’ kod adlı Cihan Asi ile bağlantılı olduğu ve terör örgütünün dağ kadrosuna eleman kazandırma faaliyetlerinde bulunduğu iddia ediliyordu. Asi’nin yakalanmasıyla birlikte örgüte önemli bir darbe vuruldu. Cihan Asi’nin, Kandil’den Türkiye’ye nasıl giriş yaptığı da tüm detaylarıyla tespit edildi.

Eylül 1999’da, örgüte katıldıktan sonra Zap Kampı’na götürülen Cihan Asi, burada “Beritan” kod adını aldıktan sonra önce siyasi, ardından da yoğun bir askeri eğitimden geçirildi. Örgüt içerisinde kısa süre içerisinde önemli görevlere gelen Asi, Zap Kampı’nda Tim Komutanı olduktan sonra Kandil’e geçti. Kandil’de örgütün sözde 2 numaralı adamı olan Murat Karayılan’a yakın bir isim olarak sivrilen Asi, daha sonra proganda ve medya sorumlusu olarak öne çıktı.

AUDİ MARKA OTOMOBİLLE VAN'A GETİRİLDİ

Sık sık örgüte yakın televizyon kanallarında da görüntüleri yayınlanan Cihan Asi, geçtiğimiz aylarda ağır bir hastalığa yakalandı. Kandil’de ve Kuzey Irak’taki hastanelerde tedavisine olumlu bir yanıt alınmayan Cihan Asi’nin, sınırdan geçirilerek Van’a getirilmesini karar verildi.

Geçtiğimiz günlerde Hakkari üzerinden sınırdan gizlice Türkiye’ye geçirilen Asi’nin buradan örgüt ulakları tarafından son model Audi Q7 ile Van’a getirilerek özel bir hastaneye yatırıldığı belirlendi.

Asi’nin hastaneye farklı bir kimlikle yatırıldığı istihbaratını alan polis düzenlediği baskınla hem Beritan kod adlı Cihan Asi’yi hem de ona yardım ve yataklık eden refakatçilerini yakaladı.

(Vatan)

Kökleri Korusun !
 // Fehmi Arvas
Ümit ediyorum en kısa bir zamanda bulanet PKK nın kökünü koruturlar da Cennet Vatanımıza huzur gelir inşallah(c.c.) . DTP lilerde kendilerine bir çekem düzen verirler belki....
14 Ekim 2009 12:44
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler