YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK'ya bir tokat daha
Terör örgütünün sözde Balkan sorumlusunun 100 bin avroyu kendi ticari işlerinde kullandığı ve dolandırdığı iddia edildi. Terör örgütü yönetimi, Hıdır Yıldırım hakkında infaz kararı aldı
PKK'ya bir tokat daha
05 Nisan 2011 / 11:15 Güncelleme: 05 Nisan 2011 / 11:30

Terör örgütü PKK'da dolandırıcılık ve para krizi devam ediyor. Kırsaldaki teröristlerin en temel ihtiyaçlarını dahi ''para krizi'' yüzünden karşılamakta güçlük çeken terör örgütüne bir tokat da sözde Balkan sorumlusundan geldi.

Terör örgütü PKK'nın ''paravan'' oluşumları aracılığıyla Avrupa ülkelerinde ''Bağış'' ve ''Yardım'' adı altında toplanan paraları örgüt sorumlularının zimmetlerine geçirmeleri ve örgütün paralarıyla kaçmalarının, Kandil'de yuvalanan terör örgütü yönetiminde büyük rahatsızlığa neden olduğu belirlendi.

Terör örgütünün sözde Balkanlar sorumlusu Hıdır Yıldırım'ın, örgüt adına toplanan 100 bin avroyu kendi adına ticari konularda kullandığı ve örgütü dolandırdığı ortaya çıktı. Kandil'deki terör örgütü yönetimi tarafından hakkında ''infaz'' kararı alınan Hıdır Yıldırım'ın ise Belçika'ya kaçtığı belirtildi.

Terör örgütü yönetiminin, son dönemde örgüt içerisinde artış gösteren ''yolsuzluk'' haberlerinin önüne geçmek için Hıdır Yıldırım'ın ''ajan-işbirlikçi'' olduğu gerekçesiyle hakkında ''infaz'' kararı alındığını duyurduğu bildirildi.

PKK'da son zamanlarda ''Botan'' kod adlı E.B, ''Bayram'' kod adlı M.P, ''Salih'' kod adlı B.Ü, ''Ali'' kod adlı Ş.M, ''Doğan'' kod adlı N.Ç, ''Şahin'' kod adlı M.P, ''Ergün'' kod adlı F.K. ve ''Soreş'' kod adlı H.Y, ''Keklik'' kod adlı E.K, ''Yılmaz'' kod adlı Y.A, ''Şeref'' kod adlı Ş.A, ''Kemal'' kod adlı K.Ç, ''Deniz'' kod adlı S.T, ''Eylem'' kod adlı A.A. ve ''Mirzayan'' kod adlı G.M. adlı örgüt sorumlularının, yüklü miktarda paralarla örgütten kaçtıkları, bunlardan bazılarının örgüt tarafından öldürüldüğü, bazılarının ise halen kayıp olduğu kaydedildi.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler