YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK'ya bir darbe daha
PKK'ya bir darbe daha
03 Ekim 2011 16:47
PKK'ya bir darbe daha geldi. Terör örgütüne gönderilmek üzere saman balyaları arasına gizlenmiş 26 kalaşnikof ve 1 tabanca ele geçirildi.

Diyarbakır'da bir kamyonette yapılan aramada, terör örgütüne gönderilmek üzere saman balyalarının arasına gizlenmiş 26 kalaşnikof marka uzun namlulu silah ve 1 tabanca ele geçirildi.

Diyarbakır Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Diyarbakır ve Bingöl emniyet müdürlükleri istihbarat ve terörle mücadele şube müdürlüklerince bölücü terör örgütüne yönelik bir çalışma yapıldığı belirtildi.

Açıklamada, bölücü terör örgütünün kırsal alanına lojistik destek sağladıkları ve silah temin ettikleri belirlenen şahısların örgüt mensuplarına ulaştırmak üzere saman çuvalları içerisine silah ve mühimmat yerleştirdikleri, bu malzemeleri bir kamyonetin kasasına saman balyalarının arasına gizleyerek Diyarbakır'a doğru geldikleri yönünde alınan istihbarat üzerine operasyon düzenlendiği, saman balyaları arasına gizlenmiş 26 kalaşnikof marka uzun namlulu silah, silahlara ait 24 şarjör, bin 500 kalaşnikof mermisi, 1 tabanca, tabancaya ait 1 şarjör, 2 fişek, örgütsel not ve dokümanlar, cep telefonları, sim kartları ele geçirildiği bildirildi.

Olayla ilgili gözaltına alınan 2 kişinin sorgularının ardından adli mercilere sevk edildikleri belirtilen açıklamada, terör örgütüne yönelik operasyonel çalışmaların aralıksız ve kararlı bir biçimde, vatandaşların ve tüm devlet kurum ve kuruluşlarının işbirliği içerisinde sürdürüldüğü kaydedildi. AA
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler