YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK'ya Bingöl'de bir darbe daha
PKK'ya Bingöl'de bir darbe daha
16 Aralık 2011 08:47
5'i kadın 8 terörist öldürüldü...

Terör örgütü PKK'ye yönelik olarak Doğu ve Güneydoğu'daki operasyonlar sürüyor. Bingöl Karlıova'da 7 teröristin teslim alınmasının ardından önceki gün de Yayladere ilçesinde 5'i kadın 8 terörist ölü olarak ele geçirildi. Elazığ Valiliği, önceki gün Kurt Tepe bölgesinde 5-6 kişilik bölücü terör örgütü mensubunun bulunduğuna ilişkin duyum alındığını açıkladı. Yapılan istihbarı çalışmalar neticesinde Sürmelikoç köyü sınırlarına girdikleri ve köyün dışında boş bir evde saklandıklarının tespit edilmesi üzerine, operasyon için düğmeye basıldı. 'Teslim ol' çağrısına ateşle karşılık veren 5'i kadın 8 terör örgütü mensubu silah, teçhizat ve bol miktarda malzeme ile birlikte etkisiz hale getirildi.

ÖRGÜTÜN AKDENİZDEKİ SİLAH DEPOSU

Mersin'de de 12 Kasım'da Aydıncık'ta düzenlenen operasyon ve devamında yürütülen çalışmalarda ele geçirilen malzemeler İl Emniyet Müdürlüğünde düzenlenen toplantıda basına gösterildi. Çalışma kapsamında 11 kilo 830 gram plastik patlayıcı, 32 elektronik bomba düzeneği, 39 elektrikli fünye, 35 kilogram amonyum nitrat, 18 el bombası, 5 uzun namlulu silah, 26 uzun namlulu silahlara ait şarjör, bin 528 uzun namlulu silahlara ait fişek, 3 tabanca ve buna ait 4 şarjör, 130 tabanca fişeği, 4 telsiz, 4 dürbün, 1 sahte kimliğin yanı sıra bol miktarda tıbbi ve dijital malzemenin yanı sıra 320 kilogram yaşamsal malzemenin ele geçirildiği bildirildi.

MUŞ'TA 3 SIĞINAK BULUNDU

Muş'ta ise yakalan 3 teröristin yer göstermesi sonucu PKK'ya ait 3 sığınak bulundu. Sığınaklarda 25 kilogram Amonyum Nitrat, bomba yapımında kullanılan kablo, tüp, pil, jeneratör, el dürbünü, telsiz anteni (GM), güneş kolektörü ve muhtelif yaşam malzemesi ele geçirildiği ifade edildi. (Yeni Şafak)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler