YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK'ya baskın!
PKK'ya baskın!
27 Aralık 2011 07:16
Emniyet, Jandarma ve MİT’in işbirliği kanlı planı önledi...

Saldırı ihbarı alan güvenlik güçleri operasyonun düğmesine bastı. Çukurca’da bir evin kilerinde pusuda kullanılacak uzaktan kumandalı cep telefonlu bomba düzenekleri ele geçirildi. Bombaların verileceği teröristler için kağıda yazılmış şifre de bulundu. Terör örgütü PKK’ya karşı kırsal alanda baskınlar sürerken polis ve jandarma da yerleşim yerlerinde nokta operasyonlar yapıyor. Hakkâri’nin Çukurca ilçesine bağlı Çığlı köyünde, cep telefonlu bomba düzenekleri, dinamit lokumları ve plastik patlayıcı ele geçirildi. 2 kişi gözaltına alınırken, patlayıcıların uzaktan kumanda sisteminin cep telefonu ile çalıştığı tespit edildi. Cep telefonunun 2 tuşunun bombayı patlatmak için hazırlandığı belirlendi.

MİT DEDESTEKVERDİ

Çukurca’da saldırı planları yapan PKK terör örgütü amacına ulaşamadı. Bir ihbarı değerlendiren Hakkâri Emniyet Müdürlüğü ve Hakkâri İl Jandarma Komutanlığı ekipleri PKK’nın asker ve polise yönelik saldırı hazırlığı içinde olduğunu tespit etti. MİT’in de desteğiyle patlayıcıların Çukurca’nın Çığlı köyünde bir evin kilerinde saklandığı anlaşıldı. Belirlenen adrese Polis Özel Harekat ve Jandarma komando timleri ortak operasyon düzenledi. Zırhlı araçlarla köye giren güvenlik güçleri geniş güvenlik önlemleri altında belirlenen evde arama yaptı. Bomba eğitimi almış köpeklerin de katıldığı aramalarda evin kilerinde paketler halinde patlayıcı bulundu.

5 KG PLASTİK PATLAYICI

Paketleri açan bomba imha uzmanı polisler 13 dinamit lokumu ve 5 kg plastik patlayıcı ile karşılaştı. Aynı paketler içinde bulunan bomba malzemelerini patlatmak için hazırlanan cep telefon düzenekli uzaktan kumanda sistemi ve şifreler de ele geçirildi. Teröristlerin bomba kumandası olarak ayarlanan cep telefonunu çalıştırmak için hazırladıkları şifreyi bir kağıt parçasına şöyle yazdığı belirlendi: “Yes: Aç, No: Kapat, 2: Patlat” İki şüphelinin gözaltına alındığı operasyonda ele geçirilen patlayıcı ve diğermalzemelerin incelemelerin ardından güvenli bir bölgede imha edildiği öğrenildi. (Bugün)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler