YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK'ya ağır darbe
PKK'ya bir darbe daha vuruldu. Şırnak'ta yürütülen operasyonda terör örgütüne ait roketatar ve 10 kilogram patlayıcı ele geçirildi.
PKK'ya ağır darbe
03 Aralık 2011 / 23:19 Güncelleme: 03 Aralık 2011 / 23:22

Şırnak'ın Cizre ilçesinde, terör örgütüne ait bir roketatar, 5 roketatar mermisi ve 10 kilogram A-4 patlayıcı ele geçirildi. Olayla ilgili bir kişi gözaltına alındı.

Şırnak Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı birliklerince yapılan istihbari çalışma sonucu teröristlerin Cizre ilçe merkezinde güvenlik güçlerine, üst düzey kamu ve garnizon mensuplarına, kamuya ait bina ve araçlara yönelik sansasyonel eylem yapacağı, bu maksatla da Cudi Dağı bölgesinden Cizre'ye silah ve mühimmat sevk ettiği bilgisinin alındığı belirtildi.

Cizre ilçe merkezinde 2 Aralık 2011'de 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı birlikleri ile Şırnak Emniyet Müdürlüğünce ortaklaşa operasyon düzenlendiğine değinilen açıklamada, ''Takibi yapılan bir şahısla birlikte, araç içerisinde eylemde kullanılmak maksadıyla ilçe merkezine sokulan bir RPG-7 roketatar silahı, bu silaha ait 5 roketatar mermisi ve sevk fişeği ile patlatılmaya hazır halde 10 kilogram A-4 patlayıcı madde ele geçirilmiştir. Olayla ilgili bir kişi gözaltına alınmış ve soruşturma devam etmektedir'' denildi. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler