YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK'ya ağır darbe: 27 ölü
PKK'ya ağır darbe: 27 ölü
24 Aralık 2011 00:13
27'si ölü 32 terörist, silahlarıyla ele geçirildi...
Cudi Dağı'nda yapılan son operasyonlarda, 27'si ölü 32 teröristin silahlarıyla ele geçirildiği bildirildi.

Şırnak Valiliğinden yapılan açıklamada, 10 Aralık'tan itibaren gerçekleştirilen değerlendirmeler neticesinde Cudi Dağı'nda barındığı tespit edilen teröristlere yönelik operasyon planı hazırlandığı, sonuncusu 18 Aralık'ta başlamak üzere iki aşamalı harekat icra edildiği belirtildi.

Açıklamada, bölgedeki son operasyonlarda 27'si ölü, 32 teröristin silahlarıyla ele geçirildiği kaydedildi.

Cudi Dağı'nda düzenlenen son operasyonlarda ölü ele geçirilen teröristler arasında PKK'nın sözde CudiDağı sorumlusunun da bulunduğu bildirildi.

Şırnak Valiliğince yapılan açıklamada, terör örgütünün acımasız pençesinde yıllardır acı çeken, canını, malını ve alın teriyle kazandığı rızkını

gasp eden teröriste karşı bölge halkının her ortamda devletin yanında olduğu belirtildi. Açıklamada, halkın sağladığı bilgiler doğrultusunda bölgede bulunduğu tespit edilen teröristleri etkisiz hale getirmek amacıyla Şırnak'taki Cudi Dağı bölgesinde geniş kapsamlı operasyon düzenlendiği ifade edildi.

Açıklamada, 10 Aralık'tan itibaren yapılan değerlendirmeler neticesinde Cudi Dağı'nda barındığı tespit edilen teröristlere yönelik operasyon planı hazırlandığı ve iki aşamalı harekat düzenlendiğine değinilerek, 19 Aralık sabahı, mağaraların da bulunduğu bölgede, taarruz helikopterleri desteğinde, profesyonel komando birliklerinin indirildiği ve derin vadilerin bulunduğu bölgede gece görüş teçhizatı ile yapılan aramalarda, çok sayıda silah, mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirildiği ifade edildi.

Açıklamada, şöyle denildi: ''Dik yamaçlarda ve mağaraların içerisinde olduğu değerlendirilen bölücü terör örgütü mensuplarına teslim olmaları çağrısında bulunulmuş ancak, herhangi bir karşılık alınamamıştır. Dar bir girişi olduğu tespit edilen mağaraya dikkatli bir şekilde yaklaşılması esnasında mağara içerisinden birlikler üzerine ateş açılmış, kısa süreli bir temas yaşanmıştır. 'Teslim ol' çağrısına ateşle karşılık veren teröristlerden biri, karşı ateş ile mağara önünde etkisiz hale getirilmiş, diğer teröristin ise içeriye kaçtığı tespit edilmiştir. İçerideki teröristlerin teslim olmaları için gün boyu ikna çalışmaları sürdürülmüştür.''

Valiliğin açıklamasında, 20 Aralık günü bölgedeki birliklerin çekilmeyeceğini anlayan ve ikna gayretleri sonucu bir teröristin teslim olduğuna dile getirilerek, şunlar kaydedildi:

''Aynı mağarada sözde Botan saha sorumlusunun yardımcısının da bulunduğu bir grup teröristin ve diğer mağarada ise sözde Cudi Dağı sorumlusunun da bulunduğu başka bir grubun içeride olduğu tespit edilmiştir. Mağaralardan karşı ateş açılmasına rağmen, bölücü terör örgütü mensuplarının sağ olarak teslim alınması için dünyada örneği görülmeyen bir şekilde sabırla ikna çalışmaları sürdürülmüş ve iki bölücü terör örgütü mensubu sağ olarak teslim alınmıştır.''

Cudi Dağı bölgesindeki operasyonlar süresince 5'i sağ, 27'si ölü toplam 32 teröristin etkisizleştirildiği ayrıca, bol miktarda silah, teçhizat, telsiz, telefon malzemesi ele geçirildiği ve adli makamlar bilgilendirilerek gerekli işlemler başlatıldığı belirtilen açıklamada, etkisiz hale getirilen teröristler arasında terör örgütünün sözde Botan saha sorumlu yardımcısı ''Rubar'' kod adlı ve sözde Cudi Dağı sorumlusu ''Serbest Haruni'' kod adlı teröristlerin de bulunduğu belirtildi.

Açıklamada, ''Türk Silahlı Kuvvetleri, Türkiye Cumhuriyeti'nin bölünmez bütünlüğü ve Şırnak halkının huzur ve güvenliği için, halkımızla el ele, yaz kış, gece gündüz demeden, başta çocuklarımız olmak üzere halkımızı zehirleyen, canına, malına, ailesine, geleceğine, değerlerine ve kültürüne kast eden bölücü eşkıya ile mücadeleye devam etmeye kararlıdır'' denildi.

İnanalım mı
 // davud
Bu sefer de inanalım bari onlarda tatmin olsun diyelim. Ama kesinlikle içimiz rahat değil. Bundan sonra kolay kolay inanamayız. Dediğimiz gibi cesetleri görelim!!! Daha yeni çıktı, geçen aylarda yapıan hava saldırısında dağa taşa bomba yağdırmış muhteşem askerler. Bunlar hain değil de ne?...
24 Aralık 2011 22:20
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler