YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK'nın yola döşediği mayın patladı: 3 kişi öldü
PKK'nın yola döşediği mayın patladı: 3 kişi öldü
PKK'nın yola döşediği mayın patladı: 3 kişi öldü
09 Mayıs 2008 / 11:17 Güncelleme: 09 Mayıs 2008 / 00:00

BATMAN'ın Sason İlçesi Yuvalıçay Köyü'nde köylüleri taşıyan yolcu minibüsünün geçtiği sırada PKK'lı teröristlerin yola döşediği mayının uzaktan kumanda ile patlatılması sonucu ilk belirlemelere göre 3 kişi öldü, aralarında bir öğretmenin de bulunduğu 5 kişi de yaralandı.


Sason'un Yücebağ Beldesi  Yuvalıçay Köyü'nden Sason'a aralarında geçici köy korucularının da bulunduğu yolcu taşıyan Rıza Bozkurt yönetimindeki 72 M 0780 plakalı minibüse PKK'lı teröristler mayınlı tuza kurdu. Köy yakınlarında minibüsün geçtiği sırada teröristler yola döşedikleri mayını uzaktan kumanda ile patlattı. Patlamada, köylülerden 65 yaşındaki Abdülmecit Akman, 45 yaşındaki Mehmet Canyaşar ile 24 yaşındaki Selim Çelik olay yerine yaşamını yitirdi. Patlamada, Uluağaç Köyü'nde görev yapan öğretmen Veysel Gün, köylülerden Mehmet Aslan, oğlu Mahmut Aslan, köylülerden Medeni Çelik, köy korucusu Nihat Çakıcı olmak üzere 5 kişi yaralandı. Yaralılar helikopterlerle Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı.


 


Güvenlik güçleri, patlamanın meydana geldiği bölgeyi tamamen kontrol altına alarak ikinci bir mayın olup olmadığını araştırdı. Güvenlik güçleri bölgede geniş çaplı bir de operasyon başlattı. Batman Valisi Recep Kızılcık, saldırıda köylülere taşıyan minibüsün hedef alındığını belirterek, "Tahminimiz patlamanın uzaktan kumanda ile gerçekleştirildiği şeklinde" dedi. 


SİİRT'TE DE MAYINLI SALDIRI        


SİİRT’in Şirvan İlçesi Boylu Köyü yakınlarında PKK’lı teröristlerin döşediği mayını uzaktan kumanda ile patlatması sonucu 1 astsubay ile 1 korucu yaralandı.


Şirvan’ın Boylu Köyü’ne giden Bayındırlık Müdürlüğü’ne ait resmi aracın sürücüsü yola mayın döşeli olduğunu fark ederek durumu Boylu Jandarma Komutanlığı’na bildirdi. Jandarma ekiplerin bölgeye gidip inceleme yapmaya başladığı sırada teröristler mayını uzaktan kumanda ile patlattı. Patlamada Boylu Köyü Jandarma Komutanı olduğu öğrenilen adı açıklanmayın astsubay ile köy korucusu Lezgin Dede yaralandı. Yaralı astsubay Siirt Askeri Hastanesi, korucu ise Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Güvenlik güçleri bölgede geniş çaplı operasyon başlattı.


       

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler