YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK'nın yeni oyunu: Kanas ile rastgele..
Diyanet-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Ömer Evsan PKK'nın son zamanlarda yeni bir strateji geliştirerek çevreye kanaslarla ateş açtığını ve sivil halkın ölmesine neden olduğunu söyledi.
PKK'nın yeni oyunu: Kanas ile rastgele..
14 Ocak 2016 / 09:25 Güncelleme: 14 Ocak 2016 / 11:38

Kanal A da yayınlanan Mehmet Toprak'ın hazırlayıp sunduğu A Politik programına Diyanet-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Ömer Evsan konuk oldu. Diyarbakır Sur ilçesinde gerçekleşen olaylarla ilgili bilgiler veren Evsan PKK'nın köşeye sıkışması nedeniyle sivil halk ile güvenlik güçlerini karşı karşıya getirmek için rastgele çevreye ateş açtığını söyledi. 

Evsan "PKK köşeye sıkışıldığı için şuan böyle bir strateji uyguluyor. Bu stratejiden dolayı da şuana kadar onun üzerinde insan da yaralanmış durumda. Kanaslar en az iki kilometre net vuruyor. Bide onun ötesi var kanaslarda da boy boy farklılık olduğu için onların en az menzili iki kilometre onu birde havaya rastgele sıktığın zaman zaten Sur'un ana çevresi iki iki buçuk kilometre ister istemez mermiler bir tarafa isabet ediyor. O ciddi bir sıkıntı olarak karşımızda duruyor" dedi.

Diyanet-sen Diyarbakır Şube Başkanı Ömer Evsan şunları söyledi:

KÖŞEYE SIKIŞAN PKK SİVİLLERİ HEDEF ALIYOR

Şuana kadar ona yakın kişi kendi evinde herhangi bir sokağa çıkma yasağının olmadığı bir alanda kimsenin herhangi bier tedbir uygulamadığı alanda kendi evinde otururken kurşun isabet etmiş olan bir şekilde yaralanmış olan onun üzerinde insan var. Çatışma alanında çok ciddi silahlar var. PKK'nın elinde kanaslar var.

PKK bir dönemde haberlere konu oldu ciddi manada sıkıştığı için bize bir yol verin biz çatışmayı bitirip buradan çıkalım şeklinde bir haber gönderdi. Bu devlet tarafından kabul edilmedi. Kabul edilmediği içinde çıkamadılar. Çıkamayınca da bir sıkışmışlık psikolojisine girdiler. Sıkışılmışlık psikolojisi de bu tür iş ve işlemler yapılmasına yol açıyor. Bu ciddi manada bölge için sıkıntı. Elinde silahı olanlar kanası olanlar bir şekilde farklı noktalardan birilerini mağdur edelim bu mağduriyetle bir şekilde sesler daha fazla çıkmaya başlar ve bu şekilde fazla çıkınca da biz en azından bu olayın biran önce sonlandırılması noktasında vakit kazanabiliriz diye düşünüyorlar. Köşeye sıkışıldığı için şuan böyle bir strateji uygulanıyor. Bu stratejiden dolayı da şuana kadar onun üzerinde insan da yaralanmış durumda. Kanaslar en az iki kilometre net vuruyor. Bide onun ötesi var kanaslarda da boy boy farklılık olduğu için onların en az menzili iki kilometre onu birde havaya rastgele sıktığın zaman zaten Sur'un ana çevresi iki iki buçuk kilometre ister istemez mermiler bir tarafa isabet ediyor. O ciddi bir sıkıntı olarak karşımızda duruyor. 

PKK KAYIPLARINI YAKIYOR 

Bize gelen bilgiler hem bu işin içinde yabancı devletlerden birilerinin olduğuna dair hem Suriye'den geglen kürtlerin olduğuna dair bilgiler var. Hem türk solunun bir katkısı var MLK'liler, DHKPC'liler bunların olduğu bilinen bir gerçektir. Bunlardan önemlileri artı İran ve Rus ajanlarının olduğuna dair ciddi bilgiler var. Bunlardan ölenlerin de yok edilip yakıldığına dair bilgiler var.  

KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler