YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK'nın yeni hedefi polis aileleri
Son dönemde peş peşe sivil ölümlere imza atan terör örgütünün yeni planı telsiz konuşmalarında... Örgüt bu kez de polis ve polis ailelerinin kaçırılması talimatı vermiş. Emniyet, tüm birimleri uyardı...
PKK'nın yeni hedefi polis aileleri
07 Ekim 2011 / 08:56 Güncelleme: 07 Ekim 2011 / 08:56

Son dönemde peş peşe işçi, öğretmen kaçıran terör örgütü şimdi de polis ve polis ailelerini kaçırmayı planlıyor. Dağ kadrosunun telsizden verdiği 'polise yönelik saldırıların artırılması' talimatı istihbarat birimlerince kaydedildi.

- LOJMAN SORUNU VAR: Emniyet, 'polis ve ailelerini kaçırın' talimatı üzerine önlem almaya başladı. Hakkari, Şırnak ve Tunceli'de görev yapan, lojman sıkıntısı nedeniyle merkezlerde ev tutan personel uyarıldı. Lojman dışında kalan personelin bir arada oturması sağlandı. Bu nedenle aynı evde 10 kişi bile kalabiliyor. Aileler tedirgin. Polis lojman sorununun çözülmesini bekliyor. 

- 'AJAN' BASKISI VAR: İstihbaratlara göre halkın askeri ve emniyet birimlerinin önünden geçmesini bile istemeyen PKK 'ajan' suçlamasıyla vatandaşı baskı altına alıyor. Polisin alışveriş yaptığı market sahipleri tehdit ediliyor. 

- 'MOTİVE EDER': Polisin bu 3 ildeki sorunlarından bir diğeri ise terör tazminatı. Personelin diğer şark illeriyle gelir olarak farkı yok. Üst düzey bir emniyet yetkilisi maddi desteğin motivasyonu artıracağı, sorunlu değil başarılı polisin bölgeye gelmesini sağlayacağı görüşünde.

- ARAÇLAR YETERSİZ: Polisin 'shortland' olarak adlandırılan zırhlı araçları da alarm veriyor. Son dönemdeki kazalarda 4 polis şehit düştü, 2 polis yaralandı. Bir emniyet yetkilisi 'Araçlar 1990'lı yılların teknolojisini taşıyor. Coğrafi şartlar kazaya yol açabiliyor. Ayrıca 'E' sınıfı ehliyet gerektiriyor. Bu nedenle aracı kullanacak personel bulma konusunda da sıkıntı yaşıyoruz' dedi. (Akşam)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler