YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK'nın yalanı ortaya çıktı
Batman'da düzenledikleri kalleş saldırıya kılıf arayan terör örgütüne son darbeyi balistik raporu vurdu...
PKK'nın yalanı ortaya çıktı
30 Eylül 2011 / 15:56 Güncelleme: 30 Eylül 2011 / 15:57

Batman'da hacca gidecek ailesini ziyaretten dönen aileyi taşıyan sivil bir araca ateş ederek 8 aylık hamile kadın Mizgin Doru ve 6 yaşındaki küçük kızları Sultan'ı öldüren terör örgütü PKK'nın, 'Biz vurmadık polis vurdu' propagandasını balistik inceleme raporları da yalan çıkardı.

Terör saldırısından sonra titiz bir inceleme başlatan Batman Emniyet Müdürlüğü ekipleri, olay yerinden topladıkları bütün delilleri ve silahlardan çıkan kurşunların çekirdeklerini Diyarbakır'daki laboratuvara gönderdi. Emniyet birimlerinin verdiği bilgilere göre, Diyarbakır'da yapılan balistik incelemelerde, olay yerinde yer alan Mizgin Doru ve 6 yaşındaki küçük kızı Sultan'ı öldüren kurşunların eli kanlı terör örgütü PKK'lıların silahlarından çıktığı anlaşıldı. Ayrıca gelen balistik raporları, terör örgütü PKK'nın 'Polis bir inşaat işcisini öldürdü' propagandasını da çürüttü.

Batman'daki hain saldırıyı 3 teröristin yaptığı ve sivilleri öldürdüğü delillerle anlaşılırken, dün de Batman Emniyet Müdürlüğü yayınladığı görüntülerle teröristlerin sivillere nasıl ateş açtığını ayrıntılarıyla göstermişti.  CİHAN

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler