YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK’nın vurduğu camiler bayrama hazır
PKK’nın vurduğu camiler bayrama hazır
04 Temmuz 2016 11:35
İdil ve Cizre’de hainlerin yakıp yıktığı 53 cami Diyanet’in özverili çalışmasıyla yenilenerek ibadete açıldı. Vatandaşlar bayram namazlarını bu ibadethanelerde eda etme sevinci yaşayacak.

Terör örgütünün Şırnak’taki camilerde yol açtığı tahribatı Diyanet İşleri Başkanlığı onardı.  Ramazan Bayramı öncesi zarar gören  İdil ve Cizre’de 53 cami ve Kur’an kursu tekrar ibadete açıldı. 

1,5 MİLYON TL HARCANDI

Şırnak’ta yaşayan vatandaşlar, yarın bayram namazlarını bu camilerde kılabilecek olmanın sevincini yaşıyor.

Cizre’de bulunan; Hayırseverler, Seyit Süleyman, Şeyh Siraç, Behzat, Nebi Yunus, Alkemer ve  Negizi gibi camilerin de aralarında olduğu 39 cami kısa sürede ibadete açıldı. 13 cami için ise ağır hasarlı olduğu gerekçesiyle yıkım kararı verildi.

İdil’de ise 13 cami ile 3 Kur’an kursu hasar gördü. Hasar gören yerlerden bir cami ve bir Kur’an Kursu hakkında, Hasar Tespit Komisyonu’nca yıkım kararı verildi. Buraların “ağır hasarlı” olduğu kaydedildi.

Bunun dışında kalan 12 cami ve 2 Kur’an kursunun tadilatı yapıldı. İki ilçede tadilatı yapılan cami ve Kur’an kursları için 1,5 milyon TL harcandı. 

KARDEŞLİK DAHA DA ARTSIN

İdil Müftüsü Mahmut Yıldızbaş, yaşanan olayların bir daha tekrar etmemesi temennisinde bulunurken, “Camilerimizi ve Kur’an kurslarımızı bayrama yetiştirdik. Rabbim bizlere, bu güzel ülkemizde, gönüller kırarak değil, gönüller yaparak kardeşçe yaşamayı nasip etsin. Bayramın, ülkemizde ve İslam âleminde kardeşliğimizin daha da artmasına vesile olmasını diliyorum” dedi. 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler