YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK'nın taziye çadırı boş kaldı, teröristler çıldırdı
Terör örgütü PKK'nın uyuşturucu tarlalarına yönelik imha operasyonlarında etkisiz hale getirilen terörist Uğur Baran için kurulan taziye çadırına bölge halkından ve HDP'lilerden katılım olmayınca örgüt çıldırdı.
PKK'nın taziye çadırı boş kaldı, teröristler çıldırdı
10 Temmuz 2016 / 12:31 Güncelleme: 10 Temmuz 2016 / 12:36

Terör örgütü PKK, Güneydoğu'da artık silah zoruyla da halk desteği sağlayamıyor.

İçişleri Bakanlığı'nca kurulan "Alo 140 Terör İhbar Hattı"nı arayarak PKK'lılarla ilgili edindikleri bilgileri güvenlik güçleriyle paylaşan bölge halkı, teröristlerin dirilerine olduğu gibi ölülerine de itibar etmiyor.

Kent merkezlerine kazdıkları çukurlar ve yığdıkları barikatlarla Kürt vatandaşları canından bezdiren teröristlerin ölüleri için kurulan taziye çadırlarında adeta in-cin top oynuyor. Bölücü teröristlerin taziye fiyaskosunun son örneği Diyarbakır Kulp'ta yaşandı.

Yeni Akit'in haberine göre, Diyarbakır'ın Lice ilçesi kırsalında PKK'nın uyuşturucu tarlalarına yönelik sürdürülen imha operasyonlarında etkisiz hale getirilen Agır Amed kod adlı terörist Uğur Baran için Kulp'ta taziye çadırı kuruldu.

30 Haziran'da ölen Uğur Baran için kurulan çadıra hiç kimse gitmedi. Günlerce taziye bekleyen Baran'ın ailesi, kilise tarzında oluşturulan PKK evinde yalnız kaldı. Dokunulma korkusu yaşayan HDP'li milletvekilleri de taziye evine gitmedi.

HALKIN İLGİSİZLİĞİ HAİNLERİ KUDURTTU

Dağlarda yapayalnız kalan hainler ise bu duruma sosyal medyadaki propaganda merkezleri üzerinden tepki gösteriyor.

PKK'lı Uğur Baran'ın kardeşi olduğu öğrenilen Ronay Baran, taziye evinin boş halini sosyal medyadan paylaşarak, "Benim gurur duyduğum şehidimin taziyesine bakın... Amed'deki kadınlar nerede hani" ifadelerini kullandı.

İsyanını sürdüren terörist Baran, ağabeyinin eli silahlı bir fotoğrafını paylaşarak, "Bu nasıl bir taziyedir koskoca komutanım şehit oldu bir kimse yok, partiden bir aile yok Allah'ım bu nasıl acıdır" dedi.

Tüm çabalara rağmen taziye çadırının boş kalması üzerine kuduran terörist, son paylaşımında ise şunları yazdı: "Ne kadar vicdansız olmuşsun amed şehidine sahip çık amedddd"...

VATANDAŞLARDAN TERÖRLE MÜCADELEYE TAM DESTEK

PKK'nın yıllardır silah zoruyla peşinde sürüklediği Kürtleri artık tehditle dahi yanına çekemediğini gösteren tablo, "Tükenişin resmi" olarak yorumlanıyor.

Hainlerin ölülerine de dirilerine de itibar etmeyen devletine bağlı Kürtler, İçişleri Bakanlığınca kurulan "Alo 140 Terör İhbar Hattı"nı arayarak, PKK'lı teröristlerle ilgili edindikleri bilgileri güvenlik güçleriyle paylaşıyor.

Terörle Mücadele Kanunu kapsamına giren suçların faillerinin yakalanması noktasında devlete büyük destek sağlayan bölge halkı, terör örgütü mensupları ve eylemlerine ilişkin güvenlik güçlerimize, ihbar yönetmeliğinin yürürlüğe girdiği 31 Ağustos 2015'ten bugüne kadar 200 bini aşkın bilgi aktardı.

DİBE VURDUKÇA BİRBİRLERİNİ YİYORLAR

Kürtlerin yüz vermediği PKK'lı teröristlerin tepe kadrosunda oluşan çatırdama da ayyuka çıkmış durumda. PKK'nın Temmuz 2015'te başlattığı Türkiye kalkışmasının yenilgiyle sonuçlanması örgütte Suriye savaşına odaklanmak gerektiği yönündeki görüşlerin yüksek sesle dile getirilmesine yol açtı.

Kanlı örgütün silahlı kanadı HPG'yi yöneten Murat Karayılan ile şehirlere çukur kazılması yanlısı Cemil Bayık ve Duran Kalkan arasındaki Suriye ve çukur çatlağı oluştuğu basına yansımıştı.

PKK'daki derin çatlak, Türkiye kalkışmasında teröristlerin lojistiğinin kesilmesi üzerine Kandil'in Anadolu'daki teröristleri yalnız bırakmasıyla başlamıştı.

1
 // 1
ilk fırsatta yine doldururlar o Çadırları merak etmeyin zoru görünce kafalarını kabuklarına sokuyorlar ......
10 Temmuz 2016 22:40
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler