YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK'nın suikast planları ele geçirildi
Tunceli Valiliği, Pertek ilçesinde 3 şahsın evlerinde yapılan aramalarda ilçede görev yapan isimlere ait araç plakası listesi ve yerleşke-kavşak gibi noktaların işaretlendiği harita ele geçirildiğini bildirdi. Operasyonda çok sayıda patlayıcı da bulundu.
PKK'nın suikast planları ele geçirildi
25 Ocak 2016 / 22:07 Güncelleme: 26 Ocak 2016 / 08:16

Tunceli Valiliği, Pertek ilçesinde 3 şahsın evlerinde yapılan aramalarda ilçede görev yapan savcı, hakim ve emniyete ait araç plakası listesi, kaymakamlık, adliye, emniyet müdürlüğü yerleşkeleri, kaymakamlık konutu, Pertek-Tunceli yolunda bir kavşağın işaretlendiği harita, 1 el bombası ile 3 kilogram ağırlığında C-4 ve TNT tabir edilen patlayıcı madde ele geçirildiğini bildirdi.

Tunceli Valiliği tarafından konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, “24.01.2016 tarihinde Pertek ilçemizde güvenlik güçlerimizce yapılan operasyonda, 3 şahsın evinde yapılan aramada; toplatma kararı bulunan bir kitap, Pertek ilçemizdeki görev yapan savcı, hakim ve emniyete ait araçların plakalarını içeren liste, kaymakamlık, adliye, emniyet müdürlüğü yerleşkeleri, kaymakamlık konutu, Pertek-Tunceli yolunda bir kavşağın işaretlendiği harita, 9 adet elektrikli kapsül, 1 adet el bombası, 3 kilogram ağırlığında C4 ve TNT tabir edilen patlayıcı madde ele geçirilmiştir” ifadelerine yer verildi.

Valilik açıklamasında şahısların cumhuriyet savcısının talimatıyla gözaltına alındığı belirtilerek, operasyonlara devam edildiği kaydedildi.

İHA

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler