YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK'nın son toplantısı deşifre oldu: Türkiye'den kaçıyorlar!
Operasyonlar sırasında Doğu ve Güneydoğu'da halktan umduğu desteği görmemesi, PKK'yı yeni kararlar almaya yöneltti.
PKK'nın son toplantısı deşifre oldu: Türkiye'den kaçıyorlar!
15 Temmuz 2016 / 11:24 Güncelleme: 15 Temmuz 2016 / 11:28

Güvenlik güçlerinin yaklaşık bir yıldır Doğu ve Güneydoğu'yu teröristlerden temizlemek için başlattığı operasyonlarda büyük bir kayıp veren ve bölge halkından umduğu desteği göremeyen terör örgütü PKK yeni kararlar aldı.

Örgütün Haziran ayında yaptığı istişare toplantısında bu yaz sonunda sahayı HDP'ye bırakarak, küçük gruplar halinde Türkiye'yi terk etme kararı aldığı ortaya çıktı.

YENİ STRATEJİK ADIM

Diyarbakır, Silopi, Cizre, Yüksekova ve Silvan'da kurtarılmış bölge stratejisi ile uygulamaya koyulan hendek planının halk tarafından destek görmemesi örgütün üst düzey toplantısında sözde büyük Kürdistan projesine ihanet olarak değerlendirildi.

Operasyonlar sırasında tecrübeli teröristler ve Türkiye içindeki kilit öneme sahip bir çok örgüt elabaşısının öldürülmesi, dolayısıyla bu sürecin başarısız olduğu ve yeni bir staretjik taktik geliştirilmesi gerekliliği toplantıda konuşulan konular arasında yer aldı.

ABD VE AVRUPA'YLA MÜTTEFİK OLUNACAK

KCK, yaptığı toplantıda PKK'lı teröristlerin Suriye'deki Rojova bölgesi ve Irak Süleymaniye bölgesine sevk edilmesi kararı alındı.

Bu konuda Türkiye'nin ikna edilmesi ve Kobani, Kamışlı başta olmak üzere PKK'nın yeni yerleşim alanları konusunda sorun çıkarmaması adına, başta ABD olmak üzere Avrupalı müttefiklerle işbirliğinin yoğunlaştırılması da karara bağlandı.

 

YENİ AKİT

Bİ çay daa zıkkımlanaydınız
 // Abdullah
Bİ çay daa zıkkımlanaydınız be heweceler aceleniz ne daha kestanenizi çizecektik....
15 Temmuz 2016 Cuma 18:43
 // Laz
Alooooooo nereye daha karpuz kesecez...
15 Temmuz 2016 17:49
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler