YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK'nın sivil katliamları
Kendisinden başkasına yaşam hakkı tanımayan terör örgütü PKK, kurulduğu günden bu yana sivil halkı hedef alıyor
PKK'nın sivil katliamları
20 Mayıs 2016 / 17:33 Güncelleme: 20 Mayıs 2016 / 17:34

Diyarbakır'ın Sur ilçesi Dürümlü mezrasında patlayıcı yüklü kamyonun infilak etmesi sonucu 16 kişinin yaşamını yitirdiği, 23 kişinin yaralandığı saldırı, terör örgütü PKK'nın sivillere yönelik katliamlarını bir kez daha akıllara getirdi.

Kendisinden başkasına yaşam hakkı tanımayan kanlı örgüt, en büyük sivil katliamlarını sözde özgürlüklerini istediği Kürtlere yönelik yaptı.

Terör örgütü PKK, kurulduğu ilk yıllarda kendisine rakip gördüğü bölgedeki silahsız Kürt hareketleri "Kawa, Özgürlük Yolu, DDKD, Rizgari, Beş Parçacılar, KUK ve Tekoşin"e karşı saldırılar düzenleyerek katliamlarına başladı.

Daha sonra aşiretleri hedef alan PKK, dikkati çekmek için sivil halka yönelik büyük katliamlar gerçekleştirdi. "Çocuk, yaşlı, kadın, genç" demeden sivilleri öldüren kanlı örgüt, yayın organlarında da bu katliamları nasıl işlediğini itiraf etti.

grafik-pkk555.jpg

İbretlik
 // Rasim DUMAN
Şu manzarayı türkücü Selo, Avarel ve bunların şürekası görmüyorlar mı? 13 tane insandan, ancak 60 Kg ceset parçası toplanabilmiş ; bunun adı "vahşet" değil ise, nedir?! Ve bu vahşeti irtikâp edenler tel'in edilmeyecekler ise, kimler telin edilecek? Cevap veriyorum : Bu vahşeti tel'in etmeyenlerdir lâneti hakedenler !...
20 Mayıs 2016 Cuma 19:43
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler