YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK'nın saldıracağı illeri itiraf etti!
Hatay'ın Dörtyol ilçesinde teslim olan bir PKK'lının itirafları güvenlik güçlerini o ilde alarma geçirdi.
PKK'nın saldıracağı illeri itiraf etti!
06 Mart 2013 / 16:09 Güncelleme: 06 Mart 2013 / 16:12

Hatay'ın Dörtyol ilçesinde geçtiğimiz günlerde güvenlik güçlerine teslim olan PKK'lı terörist, önemli itiraflarda bulundu. Örgütün, BDP'li vekillerin İmralı'ya gitmesiyle başlayan süreci baltalayacak büyük bir eylem hazırlığı yaptığını açıklayan terörist, eylem hedefinin İskenderun'a bağlı Karayılan beldesi olduğunu söyledi.

Dörtyol'da güvenlik güçlerini arayarak teslim olan ancak ismi güvenlik gerekçesiyle açıklanmayan terörist, ilk ifadesinde önemli bilgiler verdi. Edinilen bilgiye göre, üzerinde kroki çıkan PKK'lı, örgütün BDP'li vekiller Pervin Buldan, Altan Tan ve Sırrı Süreyya Önder tarafından gerçekleştirilen İmralı ziyaretiyle başlayan barış umutlarını bitirecek bir eylem hazırlığı yaptığını anlattı.

Amanoslar'da 5 kişi olduklarını söyleyen PKK'lı, Türkiye'de ses getirecek büyük bir eylemin hazırlıklarının başladığını ifade etti. Eylemin yapılacağı yerin İskenderun'a bağlı Karayılan beldesi olduğunu krokiyle güvenlik güçlerine gösteren terörist, örgütün barış sürecini sekteye uğratmaya çalıştığını belirtti.

Teslim olan PKK'lının itirafının ardından güvenlik güçleri bölgede kırmızı alarma geçti. Hatay'ın Erzin, Dörtyol, İskenderun, Hassa ve Kırıkhan ilçeleri ile beldelerinde güvenlik önlemleri arttırıldı.

CHA

17:48
 // Kenan Akkuş
Öyle sanıyorum, pkk içinde de, bu barışı istemeyip, iç çatışma olacak. Tıbkı bizde olduğu gibi. Savaş baronları, her iki halkı, birbirine kırdırmadan nefes alamıyor. Bırakın silahı, insanı yaşatmak için, hastalık üreten ilaç baronları bile varken, bu iş pek de kolay olmayacağı gibi, er yada geç, bu barış yeşerecek, dal verip budaklanacaktır İnşallah....
06 Mart 2013 17:48
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler