YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK'nın polisi taşlamasına halk müdahele etti
Polis, olay çıkartan gruba gaz bombası ile karşılık verdi
PKK'nın polisi taşlamasına halk müdahele etti
10 Mayıs 2009 / 21:56 Güncelleme: 11 Mayıs 2009 / 00:00

Mersin'de DTP'li Demirtaş'ı karşılayan partililerin arasında bulunan terör örgütü yandaşları, Demirtaş'ın konuşmasının ardından ara sokaklarda olay çıkardı.


Mersin'de Güneş ve Şevket Sümer Mahallesi ara sokaklarında toplanan, aralarında Demirtaş'ın da bulunduğu DTP'li grup, içinde terör örgütünün sözde bez parçalarını açarak 156. Cadde üzerinde bulunan DTP Akdeniz Belde teşkilatına kadar yürüdü.


Terör örgütü elebaşı lehine sloganlar atan guruba Demirtaş, belde teşkilatı önünde bir konuşma yaptı. Demirtaş'ın konuşmasının ardından grup ara sokaklarda toplanarak Siteler Polis Karakolu önünde tedbir alan polisi taş yağmuruna tuttu. Polis, gruba gaz bombası ile müdahale etti. Bu sırada gazdan etkilenen bir grup vatandaş, terör örgütü yandaşlarının korsan gösterisini dağıtmak istemesine rağmen başarılı olamadı. Grubun dağılmaması üzerine polis panzer ile müdahale etti. Panzeri taş yağmuruna tutan terör örgütü yandaşları, polisin gaz bombasını yoğun olarak kullanması ile birlikte ara sokaklara kaçarak izlerini kaybettirdi.


Cihan

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler