YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK’nın Lice’de nefesi kesildi
Lice, Kulp, Bingöl’de yer alan ve ‘Küçük Kandil’ olarak bilinen Şenyayla’da yuvalanan terörist gruplar dağıtıldı. Finans kaynağı uyuşturucu tarlaları da yakılan PKK ağır darbe aldı.
PKK’nın Lice’de nefesi kesildi
04 Temmuz 2016 / 11:55 Güncelleme: 04 Temmuz 2016 / 12:00

Terör örgütü PKK'nın uyuşturucu ve bomba deposu yaptığı Diyarbakır'ın Lice ilçesinde operasyonlar sona erdi.

Operasyonlarda bombalı araçların düzeneklerinin hazırlandığı Lice, Kulp ve Bingöl'de yer alan Şenyayla bölgesindeki terörist gruplara ağır darbe vuruldu.

Şenyayla bölgesinde aralarında keskin nişancı ve bombacıların da yer aldığı 3 gezici terörist grup, etkili nokta operasyonları ve anlık hava harekatlarıyla dağıtıldı. 

22 LÜKS ARACA BOMBA  

6 teröristin etkisiz hale getirildiği, 8 teröristin yakalandığı operasyonlarda 19 bin 265 kilogram işlenmiş amonyum nitrat ile terör örgütü mensuplarınca çalınan ve bombalı saldırılarda kullanacağı değerlendirilen, çeşitli markalarda çoğunluğu lüks 22 araç ele geçirildi.

Etkisiz hale getirilen teröristlerin arasında Bağlar ilçesinde 8 polis memurunun şehit edildiği saldırının talimatını veren "Masiro" kod adlı terörist Mervan Erdem'in de olduğu belirlendi.

ZERDÜŞTLÜK EĞİTİMİ VERİLMİŞ

Lice’de yakalanan teröristlerden biri, “Bize 'Kürtlerin ilk dini Zerdüşlüktür' diyorlardı. İlk çıkan dini kitap Avesta'ymış. Verilen eğitimlerde 'dinimize sahip çıkmalıyız' deniliyordu" dedi. 

PEYGAMBERİMİZE HAKARET ETTİLER

Teröristlerin itirafları arasında Hz. Muhammed’e yönelik hakaretlerin edildiği de yer alıyor:

“Örgüte katılanların beyinlerini yıkıyorlar. İslam dininden uzak tutuyorlar. Hz. Muhammed hakkında kitap yazmışlar, Apo'nun anlattığı kitaplarda Hz. Muhammed'i devrimci olarak anlatmışlar. 'Sadece bir devrim yapmıştır, o öldükten sonra o din bitmiştir bizim için' diyorlardı. 'O dinini değiştirmiştir, Kur'an'ı değiştirmiştir’ diyorlardı, bunları eğitimde öğrendik.” 

 

AKŞAM

önemli olan süreklilik
 // rıfat
O kesilen nefes hiç geri gelmeyecekse bir anlamı var. Yoksa bir yere kadar işe yarar....
04 Temmuz 2016 Pazartesi 12:44
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler