YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK'nın korkulu rüyası: Ekip 38
Mardin Nusaybin’deki operasyonlar, 16 Eylül’deki bombalı saldırıda şehit olan Komiser Oktay İzgi ile polis memurları Sezgin Uludağ ve Çağdaş Arslan’ın anısına “Ekip 38” adı ile gerçekleştiriliyor.
PKK'nın korkulu rüyası: Ekip 38
25 Kasım 2015 / 07:29 Güncelleme: 25 Kasım 2015 / 07:56

Mardin Nusaybin'deki operasyonlarda öldürülen terörist sayısı 18'e yükseldi. Hakkâri Şemdinli'deki operasyonda 5, Diyarbakır Silvan'da da 1 terörist etkisiz hale getirildi.

Terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlar Mardin Nusaybin, Hakkari Şemdinli kırsalında devam ediyor. Nusaybin'de 13 Kasım'da saat 21.00'de duyurulan yasağın ardından PKK'lı teröristlerce bazı cadde ve sokaklarda kazılan hendeklerin kapatılması, kurulan barikatların, kamufle amaçlı asılan brandaların kaldırılması ve ilçenin teröristlerden arındırılması için başlatılan operasyonda etkisiz hale getirilen teröristlerin sayısı 18'e yükseldi. Nusaybin'de süren ve özel harekat polislerinin katıldığı operasyonda bugüne kadar 94 barikat kapatıldı, kamuflaj amaçlı 32 perde ve branda ile barikat olarak kullanılan 3 TIR ve bir kamyon kaldırıldı, teröristlerce tuzaklanan 19 bomba düzeneği imha edildi. Operasyonların, 16 Eylül'de ilçede zırhlı araca düzenlenen bombalı saldırıda şehit olan 1'i komiser, 3 polis memurunun anısına "Ekip 38" adı ile gerçekleştirildiği belirtildi. 

foto-399.jpg

5 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ 

Hakkâri'nin Şemdinli ilçesinde, beş PKK'lının etkisiz hale getirildiği bildirildi. Genelkurmay, Şemdinli'de teröristlerce kullanıldığı tespit edilen barınak ve mevzilere yönelik hava harekâtında 5 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Diyarbakır Silvan'da düzenlenen operasyonda ise 1 terörist öldürüldü. Yurt genelindeki terör bilançosu şöyle oldu: 

- Adana'da merkez Seyhan ilçesindeki Denizli Şehit Özer Özkaya Polis Merkezi'nin önüne 3 terörist tarafından bırakılan bomba yüklü araç, uzman ekipler tarafından kontrollü şekilde patlatıldı. Olayda ölen ya da yaralanan olmazken, kaçan teröristler her yerde aranıyor. 

- Mardin Kızıltepe ilçesinde mısır tarlasında terör örgütü PKK'ya ait 5 kilogram C4 patlayıcı ele geçirildi 

- Mersin'de Terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik operasyonda 10 kişi gözaltına alındı. PKK'ya yönelik operasyonlarda Şanlıurfa Viranşehir'de 6, Batman'da 1 şüpheli gözaltına alındı. 

'HASTA OPERASYONU'

Nusaybin'de hastalar, özel harekat polislerinin nefes kesen operasyonuyla kurtarılarak, zırhlı araçlarla hastaneye götürüldü. Hasta ve yaşlılar polise dua etti. Terör örgütüne karşı amansız bir mücadele yürüten polisin kararlı olduğu gözlendi. 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler