YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK'nın infazlarını anlatacak
Yazar İbrahim Güçlü, PKK'nın cinayetleri hakkında savcılığa bilgi verecek.
PKK'nın infazlarını anlatacak
16 Şubat 2012 / 23:50 Güncelleme: 16 Şubat 2012 / 23:53

Yazar İbrahim Güçlü, terör örgütü PKK'nın örgüt içi cinayetlerinin yanı sıra diğer Kürt örgütlerinin üyelerine, kanaat önderlerine ve köylülere yönelik cinayetler de gerçekleştirdiğini ileri sürdü.

Güçlü, yaptığı açıklamada, terör örgütünün yaptığı infazlarla ilgili bir süre önce TBMM İnsan Hakları Komisyonu'na verdiği bilgilerin ardından soruşturma başlatan Diyarbakır Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısına, yarın konuyla ilgili görüşlerini aktaracağını belirtti.

Açılan soruşturma kapsamında terör örgütü PKK'nın infazlarıyla ilgili görüş belirteceğini kaydeden Güçlü, bu konuda hazırladığı 40 sayfalık raporu da savcılığa vereceğini bildirdi.

Faili meçhullerin adeta katliama dönüştüğünü ifade eden Güçlü, şöyle dedi:

''PKK kendi iç infazlarının yanı sıra diğer Kürt örgütlerinin üyelerine, kanaat önderlerine ve köylülere yönelik infazlar da gerçekleştirdi. 1000'e yakın vaka var. Bunları savcılığa vereceğim. Bununla ilgili daha önce TBMM İnsan Hakları Komisyonu'na açıklamalarda bulundum. Bu açıklamalardan sonra Diyarbakır Özel Yetkili Savcılık konuyla ilgili soruşturma açtı. Ben de konuyla ilgili raporumu sunacağım ve görüşlerimi aktaracağım.'' AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler