YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK'nın iki tepe ismi yakalandı
PKK'nın iki tepe ismi yakalandı
01 Kasım 2014 23:20
HDP'nin 1 Kasım eylem çağrısı nedeniyle Diyarbakır'da eylem hazırlığı içinde oldukları ileri sürülen 2 PKK'lı yakalandı.

HDP'nin izinsiz sokağa çıkma çağrısı öncesi, Diyarbakır'a gelen PKK'nın 2 üst düzey ismi olarak yakalandı. Örgüt mensupları çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Alınan bilgiye göre; Kobani'ye destek eylemleri öncesi sokakları karıştırmak, hakim, savcı ve güvenlik güçlerine suikast tarzı eylem yapmak amacıyla 2 üst düzey terör örgütü mensubunun Diyarbakır'a geldiği istihbaratını alan Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü ekipleri, gerçekleştirdikleri operasyonla, "Serhabun" kod isimli Abdullah Kaplan ve "Mervan" kod isimli Cüneyt Yeni'i sağ olarak yakaladı.

Sorgularının ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanan Abdullah Kaplan'ın, Kobani'de IŞİD'le girdiği çatışmada yaralandığı, sahte kimlikte Türkiye'ye geldiği ve kırsalda yapılan tedavisinin ardından eylem yapmak için Diyarbakır'a gönderildiği, Cüneyt Yeni'nin ise Kuzey Irak'taki kamplardan geldiği tespit edildi.

07:48
 // Rasim DUMAN
HDP'nin 1 Kasim eylemlerine icabetin, tahminlerin de fevkinde olarak ve cok ciddi manada "az ve zayif" olmasi, dayandigi toplumsal zeminin artik ayaklarinin altindan kaydiginin kat'i bir isbatidir. Bu zemin "cozum surecini" sahiplendi ve ona bir zarar gelmesini istemiyor. Gelinen nokta, Hdp'den kayan tabanin, Hukumeti destekledigini gosteriyor. Hdp Dimyat'a pirince giderken, evdeki bulgurdan oldu. Hdp'nin boyle bir-iki eylem cagrisi daha yapmasi halinde, iyice "marjinallesmesi" mukadder ve bu durum Hukumetimizin KCK ve PKK ile "daha muessir" mucadele etmesi hususunda elini guclendirecektir. "Ser"den "hayir" doguyor....
02 Kasım 2014 07:48
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler