YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"PKK'nın içinde Ergenekon'un eli var"
"PKK'nın içinde Ergenekon'un eli var"
10 Haziran 2010 11:12
Terör örgütü PKK'dan ayrıldıktan sonra yaşamını K.Irak'ta sürdüren Osman Öcalan, bir internet sitesinde ilginç açıklamalarda bulundu. Ergenekon'ın PKK'nın içine kadar uzandığını, Abdullah Öcalan'ın yakalanmasının da Ergenekon projesi olduğunu ileri sürdü.

Terör örgütü PKK'dan ayrıldıktan sonra yaşamını K.Irak'ta sürdüren Osman Öcalan, bir internet sitesinde ilginç açıklamalarda bulundu. Ergenekon'ın PKK'nın içine kadar uzandığını, Abdullah Öcalan'ın yakalanmasının da Ergenekon projesi olduğunu ileri sürdü.

Örgütün üst düzey yöneticilerinden Mustafa Karasu'nun Ergenekoncu olduğunu ileri süren Öcalan'ın, "Cezaevinde PKK liderleri açlık grevi yapmıştı. Mustafa Karasu'nun durumu kötüleşince devlet istekleri yerine getirdi. Cezasından 3 yıl önce tahliye oldu. Mehmet Şener öldürülünce, Karasu PKK'nın içinde ilerledi. Kendisinin sosyalist olduğunu söylüyor. Ama sosyalist biri değil. O PKK'nın içinde Alevilerin temsilciliğini yapıyor." dediği öğrenildi. 'Avestakurd' isimli internet sitesinin sorularını cevaplayan Osman Öcalan'ın, İmralı Cezaevi'nde bulunan ağabeyi Abdullah Öcalan'ın yakalanmasının da bir Ergenekon projesi olduğunu savunduğu kaydedildi. Ağabeyinin yıllarca PKK'nın menfaati için devletin adamlarını kullandığını belirten Öcalan'ın, "Kendisi, 'devletin bizim aramıza gönderdiği kişileri tasfiye etmeyelim, onları kullanalım' derdi. Öcalan, devletin adamlarını PKK içinde kullandı. Ancak onları tasfiye etmek isteyince, devlet onu tasfiye etti. Öcalan'ın Kenya'da yakalanması, bir Ergenekon projesidir." sözlerine yer verildi.

PKK'nın üst düzey yöneticilerinden Mustafa Karasu'nun 'Ergenekon'un adamı' olduğunu söylediği belirtilen Öcalan, ilginç iddialarda bulundu. Karasu'nun devlet tarafından korunduğunu savunan Öcalan'ın sözleri şöyle aktarıldı: "Abdullah Öcalan da PKK kadroları içinde Ergenekon'un elinin olduğunu söylüyor. Pilot Necati, Ağrılı Abdurrahman gibileri vardı. Halen PKK içinde olanlar var. Cezaevinde PKK liderleri açlık grevi yapmıştı. Mustafa Karasu'nun durumu kötüleşince devlet istekleri yerine getirdi. Cezasından 3 yıl önce tahliye oldu. Görülüyor ki devlet onu öne çıkardı. Hayri Durmuş, Kemal Pir, Mazlum Dogan ve Ali Çiçek gibi isimler, hayatlarını kaybederken, Karasu öne çıktı. Mehmet Şener öldürülünce, Karasu PKK'nın içinde ilerledi. O PKK'nın içinde Alevilerin temsilciliğini yapıyor. Bir vatanseverden ziyade, Alevi dedesi gibi dolaşır."

Türkiye'de yaşayan Kürtler için silahla alınacak bir şey kalmadığını söyleyen Osman Öcalan'ın, Türkiye'ye dönerek siyaset yapmak istediğini ifade ettiği bildirildi. Dönmek için uygun bir süreç gerektiğini vurgulayan Öcalan'ın, "Bir gün bile hapse gireceğimi bilsem kendimi Türkiye'ye teslim etmem. Zindana düşmek, mahkemelerde dolaşmak benim işim değil." dediği öğrenildi.

Zaman

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler