YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK'nın hesabı kesiliyor
İstanbul'da kritik zirve... PKK'ya finansal desteğin kesilmesi için terör müdürleri, MASAK uzmanları, Adalet ve Maliye bakanlıklarından yetkililer bugün bir araya geliyor. Çözüm yollarının konuşulacağı toplantıya hukukçuların da olması bekleniyor...
PKK'nın hesabı kesiliyor
26 Ocak 2012 / 08:53 Güncelleme: 26 Ocak 2012 / 08:55

Terör örgütü PKK'ya finansal abluka geliyor. Megakent bugün çok önemli bir terör zirvesine ev sahipliği yapacak.  Bu kez masada, terör gütünün finans ayağı var...
Silahlı Kuvvetler ve Emniyet'in operasyonlarıyla ağır darbe alan terör örgütüne bu kez parasal darbenin vurulması için İstanbul'dak kritik bir toplantı düzenleniyor. 2 gün sürecek zirve, Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanlığı bünyesinde düzenlenecek. Katılımcı listesi dikkat çekici. Yeri gizli tutulan toplantıya İstanbul, İzmir, Hakkari, Mersin, Şırnak, Tunceli'nin de aralarında bulunduğu 15 ilin terörle mücadele şube müdürleri ve Kaçakçılık Daire Başkanlığı'ndan polisler katılacak. 

YOL HARİTASI ÇIKACAK

Buluşmada Adalet Bakanlığı, Maliye Bakanlığı ve MASAK'tan da yetkililer hazır bulunacak. Hukuki değerlendirmeler için bazı savcı ve hakimlerin de katılacağı öğrenildi. Terör, kaçakçılık ve mali suçlar konusunda uzman katılımcılar, örgüte kazanç getiren taktikleri mercek altına alarak çözüm yollarını tartışacak. PKK'nın para kaynakları incelenecek. Bundan sonrası için yol haritası belirlenecek.

KCK GÖSTERDİ

KCK'ya yönelik operasyonlar sırasında örgüte aktarılan kaynak da göz önüne çıkmış, tüm soruşturma dosyalarında yer almıştı. Örgütün kaçakçılık ve hayali ihracattan faydalandığı, büyük gelir elde ettiği belirtiliyor. Bu nedenle belirlenecek yol haritası da büyük önem taşıyor. (Akşam)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler