YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK'nın hain planı deşifre edildi! 400 PKK'lı...
1 Kasım seçimlerinin ardından terör örgütü PKK'nın PYD, YPG ile birlikte başta Cizre olmak üzere Şırnak’ı ele geçirme planları olduğu iddia edildi.
PKK'nın hain planı deşifre edildi! 400 PKK'lı...
23 Ekim 2015 / 14:30 Güncelleme: 23 Ekim 2015 / 15:01

İstihbarat raporlarına göre Suriye’deki kantonların sınıra yakın bölgesine yaklaşık 400 PKK’lı ve YPG’li yerleşecek. Talimat geldiğinde bu grup sınırdan ilçeye sızacak.

YDG-H’liler de eşzamanlı olarak hendek kazıp kamu binalarına yönelik bombalı saldırı düzenleyecek. Terör örgütü sözde PKK bayrağı asıp Suriye’deki gibi dünya kamuoyuna ‘PYD ve PKK Cizre’yi ele geçirdi’ algısı oluşturacak.

Gelen istihbarat doğrultusunda sınırda ve ilçelerde önlemleri en üst seviyeye çıkaran güvenlik güçleri hainlerin planlarını daha girişimde bile bulunmadan en ağır şekilde yanıt alacaklarını belirtti.

Terör örgütü PKK'nın 7 Haziran sonrası başaramadığı Cizre’den iç savaş çıkarma planını 1 Kasım sonrasına ertelediği öne sürüldü. İstihbarat birimlerine gelen son raporlara göre, 1 Kasım’da seçim sonuçları ne olursa olsun PKK tüm gücüyle saldırmayı planlıyor.

 

AKŞAM

 // ismail
Topunun kökü kazınmalı...
23 Ekim 2015 20:17
 // Memet
hepsi birden saldırsın ki hepsini birden gömelim......
23 Ekim 2015 19:24
TİT geri gelsin
 // Ferhat Coşgun
Ya arkadaş Devletimizin kimyasal silahı yokmu. At birkaç tane o fuhuş dağlarına, kökünden bitsin. Konvansiyonel Silahların bir halta yaramadığını görüyoruz....
23 Ekim 2015 15:18
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler