YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK'nın hain oyunu ortaya çıktı! Cemaati rehin alıp...
Muş'ta 3 gün önce PKK'lı teröristlerin Kızılağaç Jandarma Karakolu'na düzenlediği saldırının detayları ortaya çıktı. PKK'lı teröristlerin öğle saatlerinde namaz kılmak için gelenleri rehin alarak camiden karakola ağır silahlarla ateş açtıkları öğrenildi.
PKK'nın hain oyunu ortaya çıktı! Cemaati rehin alıp...
18 Haziran 2016 / 12:31 Güncelleme: 18 Haziran 2016 / 12:38

Muş'un Kızılağaç beldesindeki jandarma karakoluna 3 gün önce PKK'lı teröristler tarafından gerçekleştirilen ve bir korucunun şehit olması 3 korucunun da yaralanmasıyla sonuçlanan hain saldırıda terör örgütünün kirli planlarını hayata geçiremediği ortaya çıktı.

Kirli oyun amacına ulaşamadı

Konuya ilişkin açıklama yapan Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı Sözen, Kızılağaç beldesine öğle saatlerinde gelen terörist grubunun karakol yakınlarındaki camide cemaati rehin aldığını söyledi.

Teröristlerin caminin camlarına yerleştirdikleri uzun namlulu silahlarla jandarma karakoluna saldırdıklarını anlatan Sözen, askeri yetkililerin sağduyusu sayesinde PKK'nın "kirli oyununun" amacına ulaşmadığını anlattı.

Dini inançlara saygı yok

Sözen şöyle devam etti:

"Teröristler dağın beldeye giriş kısmında bulunan camimize öğle vaktinde cami cemaatini rehin alarak onları kendilerine kalkan yapmak suretiyle jandarma karakolumuza caminin bahçesinden roketli saldırı yapıyorlar.

Daha sonra caminin pencerelerine uzun namlulu silahlar yerleştirmek suretiyle oradaki karakolumuza ve korucularımıza saldırıda bulunuyorlar. Burada PKK terör örgütünün vatandaşlarımızın dini inançlarına saygı göstermediği net bir şekilde ortada.

Askerin ve korucunun sağduyusu sayesinde kirli oyun engellendi

Burada PKK terör örgütü, biz camide vatandaşları rehin tutalım, buradan askere saldıralım, birincisi asker eğer camiye bize karşı karşılık verirse ve camiye saldırırsa 'asker camiye saldırdı' diye bir propaganda yapıp silahlı kuvvetlerini zorda bırakmak ve kendilerini aklamak üzere bir senaryonun içerisine gireceklerdi.

İkincisi, ola ki, asker saldırdığında buradaki sivil vatandaşların askerden gelen kurşunlarla ölmesi durumunda 'asker vatandaşa camide kıyım, katliam yaptı' şeklinde ellerini güçlendirecek bir propaganda içerisinde olacaklardı.

Allah'a çok şükür ki, orada o karakolun emir komutasını yürüten komutanlarımızın sağduyusu karşısında, PKK terör örgütü amacına ulaşmamıştır.

Orada askerimiz de korucumuz da şehit olma pahasına ateşin camiden geldiğini gördüklerinde hiçbir şekilde Türk Silahlı Kuvvetlerimizin Peygamber Ocağı olması gerektiği için camiye karşı bir saldırıda bulunmamışlardır. PKK terör örgütünün Muş'taki en son kirli ve kanlı senaryosu da bir kez daha önlemiştir."

 

AA

 // Mustafa
ALLAH bu canilerin yaptiklarini yanlarina birakmayacaktir onlar kaybedenlerden olacaktir ALLAH müslümanin daima yar ve yardimcisidir....
18 Haziran 2016 13:48
Yeter
 // Rahim
artık yetmezmi bu kadar
bence halkında PKK ya karşı silahlanmasi lazım herşeyi devletin askerinden beklememek lazım ama halk bunu yapamiyor çünkü içlerinde pkk da olan çok kişi var açıktan yada gizliden malesef böyledir buda onların elini kolunu bağlıyor ama şunu söylemek istiyorum ki her kim onlara destek veriyorsa cehennem in tam ortasındadir bu kadar şehit kanın hesabını kimse veremez....
18 Haziran 2016 13:24
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler