YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK'nın güç kaybetmesinden tedirgin
PKK'nın güç kaybetmesinden tedirgin
16 Ocak 2011 08:11
Bölücübaşı Öcalan'dan dostum diye bahseden Yalçın Küçük, terör örgütünün güç kaybetmesinden bir hayli rahatsız olmuş. Türkiye Gençlik Birliği'nin toplantısında konuşma yapan Küçük'ün, Gülen hareketinin PKK'nın dibini oyduğunu ileri sürüyor.

Kitaplarında Abdullah Öcalan'dan 'dostum' diye bahseden Prof. Dr. Yalçın Küçük, 'Ergenekon'la PKK arasındaki bağlantıyı sağlamakla' suçlanıyor.

Küçük'ün, PKK kamplarında çekilmiş onlarca fotoğrafı daha önce medyaya yansıdı. Önceki akşam TRT Haber'de, 'Büyük Takip' programında Küçük'e ait bazı görüntüler yayınlandı. Türkiye Gençlik Birliği isimli örgütün toplantısında konuşan Küçük, PKK'nın güç kaybetmesinden üzüntü duyduğunu belirtiyor.

PKK'nın dibinin oyulduğunu belirten Küçük, "Fethullah Gülen Hareketi hem Musul'da hem Diyarbakır'da PKK'nın dibini oyuyor." diye konuşuyor. Yumurtalı eylemlerin küçümsenmemesi gerektiğini söyleyen Küçük, 27 Mayıs'a giden yolda kendisinin de içinde olduğu bu tarz gençlik hareketlerinin rol oynadığını anlatıyor.

Yalçın Küçük, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Ergenekon tutuklularının milletvekili yapılmasını istediğini anlatıyor. Küçük şunları söylüyor: "Doğu Perinçek'i sevgili Tuncay'ı, sevgili Balbay'ı, sevgili Haberal'ı büyük komutan Çetin Doğan'ı, büyük komutan Hasan Iğsız'ı Meclis'e sokacaksınız. Bunu yapacaksın yoksa senin (Kemal Kılıçdaroğlu'nu kastediyor) bu zulüm dönemine karşı olduğuna inanmayız. Bu ordu bizim ordumuzdur. Onu sol Kemalist çizgiye çekmek bizim görevimizdir. Biz şu anda o mücadeleyi yapıyoruz, bunları yapıyoruz."

Yalçın Küçük, Gürsel Tekin'i, kendi isteklerini yerine getirmemesi durumunda alaşağı etmekle tehdit ediyor. Küçük, "Gürsel Tekin'in hiçbir birikimi yok. Onlara şunu söylüyorum; iki-üç ay, dört ay laik sistemi savunursa bu çarşaf ve türban maskaralığından vazgeçerse desteklerim. Desteklemezse onu CHP'den düşürmek için her şeyi yaparım. Biz bu memleketi sokakta bulmadık." diyor. CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun 27 Mayıs darbesinden utandığını söyleyen Küçük, kendilerinin darbeden utanmadığını, gerekirse bunu 40 defa yapabileceklerini söylüyor. Kılıçdaroğlu'nu uyardıklarını ifade eden Küçük, "Biz diyoruz ki Kemal Bey'i uyarmazsak daha iyi bir mücadele yapmazsa, kaybederiz. Kaybetmeye doğru gidiyoruz. Dön aslına, bunu yapacaksın." şeklinde konuşuyor.

Zaman

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler