YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"PKK'nın eylemlerini başarılı gibi gösterenler aka
"PKK'nın eylemlerini başarılı gibi gösterenler aka
"PKK'nın eylemlerini başarılı gibi gösterenler aka
15 Ekim 2008 / 13:53 Güncelleme: 15 Ekim 2008 / 00:00

Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, Balıkesir'de Astsubay Hazırlama Okulu’ndaki “sancak töreni”ne katıldı. Org. Başbuğ tören sonrası açıklama yaptı. Aktütün saldırısıyla ilgili de sert konuştu.


İŞTE BAŞBUĞ'UN ÇOK SERT AÇIKLAMALARI:


"Aktütün karakolunun emniyetini sağlayan Bayraktepe’de meydana gelen olayla ilgili gelişmelere değineceğim. İlk önce şunu herkesin iyi anlamasını istiyorum, bu olay Bayraktepe’de meydana gelen olay bölücü terör örgütü açısından adeta bir intihar saldırısıdır. Bunu açın okuyun öğrenin. Bayraktepe’de çarpışan askerlerimiz açısından ise bu bir kahramanlık destanıdır.


Değerli basın mensupları olayın heman akabinde her zaman olduğu gibi olayın bütün boyutlarının incelenmesi görevi Kara Kuvvetleri tarafından ikinci ordu komutanına verilmiştir. İncelemenin sonuçlanmasına müteakip, kendine güveni olan tüm kurumlar gibi –ki TSK’nın kendine güveni tamdır- elbette kamuoyuyla paylaşılması gereken hususlar kamuoyuna bilgi olarak verilecektir.


Ayrıca bu konulara ilişkin bilgileri sızdıranlar ve bu gizli bilgileri kullananlar hakkında da adli işlemler başlatılmıştır.


Şimdi şu hususa dikkatinizi çekiyorum: Bütün bunlara rağmen, bölücü terör örgütünün yaptığı eylemleri altını çiziyorum başarılı gibi gösterenler, tekrar ifade ediyorum başarılı gibi gösterenler, akan ve akacak olan her damla kanın sorumluluğuna ortak olurlar. Bunu herkesin iyi anlamasını istiyorum.


TSK bugün her zamankinden daha güçlü daha kararlı daha azimlidir. Son günlerde yoğunlaşan sistemli saldırılar emin olun ki TSK’nın gücünü kararlılığını azmini artırmaktan başka hiçbir işe yarayamaz. Bir ordunun bu tip saldırılar karşısında ki bu saldırılar doğru bilgiye dayanmayan sınırlarını aşan eleştirilerdir.


Bu tip saldırılar karşısında her ordunun vereceği cevap ve tepki bellidir. Ve bu husus bütün ordular için de geçerlidir.


Bu açıdan son sözüm şudur; dolayısıyla herkesi dikkatli olmaya ve doğru yerde bulunmaya davet ediyorum. Benim size bugün söyleyeceğim bunlardır. Hepinize teşekkür ediyorum."

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler