YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK'nın etekleri tutuştu
Terörle mücadelede son dönemde yapılan operasyonlar terör örgütü PKK’nın belini kırdı.
PKK'nın etekleri tutuştu
20 Ağustos 2015 / 07:43 Güncelleme: 20 Ağustos 2015 / 07:48

Terörle mücadele alanında son dönemde yapılan operasyonlar, PKK'nın belini kırdı. Operasyonlarda 440 terörist öldürüldü, 417 terör örgütü üyesi tutuklandı, PKK'nın para kaynakları kesildi. İstihbarat raporlarına göre, devletin terörle mücadele konusunda attığı adımların sonlarını getireceğini anlayan PKK, Türkiye, ABD ve AB'de destek gördüğü bazı kesimler aracılığıyla ateşkes arayışına başladı.

ÜZERLERİNE GİDİLECEK

Ancak istihbarat birimleri PKK'nın ateşkes amacının sadece zaman kazanmak ve toparlanmak olduğunu saldırıların arkasının geleceğini belirtti. Raporlarda mücadelenin sonuna kadar devam etmesi gerektiği ifade edildi. İstihbarat raporlarında ayrıca sözde özerklik ilan edilen 12 bölge tespit edilerek buraların üzerine kararlılıkla gidilmesi gerektiği vurgulandı.

ZAMAN KAZANMAK İSTİYORLAR

Sözde bir ateşkese karşı da uyarılarda bulunan ve bunun bir manevra olduğuna dikkat çeken istihbarat birimlerine göre, bu kritik dönemde yapılacak bir ateşkes, terör örgütünün daha da güçlenmesine ve psikolojik üstünlük kazanmasına sebebiyet verecek. Bu durumda kendini toparlayacak örgüt, çok daha güçlü saldırılarda bulunma imkanına kavuşacak. Bu nedenle operasyonlara ara verilmemesi kamu güvenliği açısından hayati önem taşıyor.

Sakın ha operasyonlara ara vereyim demeyin...!!!
 // Muhafız
Ey Cumhurbaşkanı,Başbakan,Gnk. Kur. Başkanı bu şerefsiz terör örgütünü gerçekten bitirmek istiyorsanız; sakın ha güvenlik güçlerine operasyonların durdurulması emrini vereyim demeyin.Bu terör örgütü pkk tamamen yok edilinceye kadar operasyonların sürekli devam etmesi gerekiyor;hatta hava operasyonlarında 3000 librelik bombalara Hardal gazı konularak veya napalım bombaları kullanılarak kamplar bombalanmalıdır.Daha sonra yurt içindeki kamplar tespit edilerek kara operasyonlarıyla tamamen yok edi...
20 Ağustos 2015 Perşembe 12:33
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler