YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK'nın en tehlikeli bombacısı yakalandı
Silvan’da 3 polisin şehit olduğu bombalı saldırıyı gerçekleştiren terörist, İstanbul’da yakalandı. “Devreş” kod adlı terörist Yakup Akan’ın hedefinin 1. Ordu Komutanlığı olduğu ortaya çıktı.
PKK'nın en tehlikeli bombacısı yakalandı
06 Mayıs 2016 / 07:37 Güncelleme: 06 Mayıs 2016 / 07:46

Diyarbakır Silvan'da geçtiğimiz 15 Aralık tarihinde, yola tuzaklı bombanın infilak ettirilmesi sonucu Özel Harekâtçı Emniyet Müdürü Ahmet Kabukçu ile iki polis memurunu şehit eden "Devreş" kod adlı Yakup Akan adlı terörist, önceki gün İstanbul Harem otogarında yakalandı.

Teröristin sorgusunda ise kirli plan deşifre oldu. Kandil'den gönderilen teröristin hedefinde Silvan'daki saldırıya benzer biçimde 1. Ordu Komutanlığı'na yönelik bombalı saldırı olduğu ortaya çıktı.

3 BOMBACIDAN BİRİ

Teröristin İstanbul'a geldiği yönündeki istihbarat üzerine harekete geçen polis, Akan'ı Harem otogarda gözaltına aldı. İstanbul TEM Şube'deki parmak izi incelemesinde gerçek kimliği ortaya çıkan teröristin, 11 ayrı suçtan aranması olduğu ve örgütün en tehlikeli 3 bomba uzmanından biri olduğu tespit edildi. Her türlü bombayı imal edip patlatabilen Akan, geçmişte yaptığı eylem ve ileride yapacağı saldırıları tek tek itiraf etti.

KANDİL GÖREVLENDİRDİ

Silvan'daki saldırıyı 3 polisin şehit olduğu patlamayı kendisinin yaptığını itiraf eden terörist, 2015 Temmuz ayı sonrasında TSK tarafından başlatılan hava harekâtları sonrasında Kandil'in kendisini Diyarbakır kırsalında görevlendirdiğini söyledi. Terörist, Lice'deki evlere ve yollara tuzaklanan bombaların birçoğunu da kendisinin döşediğini aktardı. Teröristin Kobani'de çatıştığı da ortaya çıktı.

"HEDEF 1. ORDU"

Polis, teröristin İstanbul'daki hedefinin ise Harem Otogarı yanında bulunan 1. Ordu Komutanlığı'nın yer aldığı Selimiye Kışlası olduğunu belirledi. Polise göre Yakup Akan, Ankara'da Genelkurmay önünde gerçekleşen patlamaya benzer ses ge

SİLVAN'DAKİ BOMBAYI AYNI TERÖRİST DÖŞEDİ

Diyarbakır Silvan'da 15 Aralık'ta yola tuzaklı bomba, zırhlı polis aracı geçerken infilak ettirilmişti. Saldırıda, Ankara Özel Harekat Şube Müdürü Ahmet Kabukçu ile Özel Harekat polisleri Mustafa Nohut ve Nuri Yazanel şehit olmuştu. O saldırıyı da İstanbul'da yakalanan "Devreş" kod adlı terörist Yakup Akan'ın düzenlediği öğrenildi.

1462481193747.jpg

SABAH

ÖNCE GÜZEL Bİ TRAŞ EDECEKSİN
 // ANGARALI
ONDAN SONRASI KOLAY....
06 Mayıs 2016 Cuma 14:59
ya ermeni ya hristiyan
 // altay
Allah yardım etsin askerimize polisimize...
06 Mayıs 2016 10:13
 // Bedri
Dünyada eşi benzeri olmayan bir yaratık Allah bunlara bakın ve insan olarak güzelliğinize bol bol sükredin diye yarattığı domuz nesline bile rahmet okutacak bir mahluk. Yarabbi bu adamın kafasından giden tüm ahmaklari helak eyle...
06 Mayıs 2016 09:27
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler