YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK'nın en büyük mühimmat deposu böyle havaya uçuruldu
Geçtiğimiz günlerde terör örgütü PKK'nın Kuzey Irak Gara'da bulunan en büyük mühimmat deposu hava uçurulmuş, operasyonda en az 60 terörist öldürülmüştü. Mühimmat deposunun havaya uçurulma görüntüleri ortaya çıktı.
PKK'nın en büyük mühimmat deposu böyle havaya uçuruldu
14 Eylül 2015 / 14:25 Güncelleme: 14 Eylül 2015 / 14:38

Türk Hava Kuvvetleri'ne ait F-16 ve F-4 2020'lerden oluşan 21 adet savaş uçağının 11 Eylül'de Irak'ın kuzeyinde bulunan Kandil, Hakurk, Avaşin, Metina, Basyan, Gara ve Zap kamplarındaki hedeflere gece 23.50 ile 05.30 saatleri arasında yoğun hava bombardımanı düzenlendi.

Kamplarda tespit edilen 64 hedefe 80 adet, 'modern akıllı' mühimmat atıldı. İlk belirlemelere göre en az 60 PKK'lı teröristin öldürüldüğü, hedeflerin tam isabetle vurularak tamamen imha edildiği; terör örgütünün Gara'da bulunan en büyük mühimmat deposunun da havaya uçurulduğu öğrenildi.

Güvenlik kaynaklarınca, depolarda bulunan mühimmatın isabet almasından sonra, 2 saat boyunca patlamaların devam ettiği bilgisi de paylaşıldı. Tek merminin atıldığı zincirleme reaksiyon sonucu bölgede bulunan diğer mühimmat depoları da kendiliğinden havaya uçtuğu öğrenildi.

İşte mühimmat deposunun hava uçurulma anlar;

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler