23 Haziran 2018 Cumartesi
 • Altın190,917
 • BIST95.852
 • Dolar4,6622
 • Euro5,4311
 • Euro/Dolar0.00
 • Sterlin6,2050
 • İstanbul21 °C
 • Ankara14 °C
 • İzmir22 °C
 • Konya16 °C
 • Adana23 °C
 • Antalya23 °C
 • Diyarbakır22 °C
 • Bursa18 °C
 • Kayseri11 °C
 • Kocaeli18 °C
 • Şanlıurfa22 °C
 • Gaziantep19 °C
 • İçel25 °C
YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK'nın elindeki silahlar 19 ülkeye ait!
Son bir ayda imha edilen terör örgütüne ait 53 sığınaktan çıkan silahlar şaşırttı. Ele geçirilen 448 silah arasında İsrail’den ABD’ye, Fransa’dan İtalya’ya kadar 19 ülkenin silahı bulunuyor.
PKK'nın elindeki silahlar 19 ülkeye ait!
19 Mayıs 2017 / 09:05 Güncelleme: 19 Mayıs 2017 / 11:36

Terör örgütü PKK’nın ‘Kurtarılmış bölge’ diye sunduğu Kato Dağı’ndaki operasyonda 29. gün geride kalırken, örgütün 53 sığınağında muhtelif modelde 648 silah ve tonlarca mühimmat da ele geçirildi.

Ele geçen silahların 19 ayrı ülke menşei taşıması da dikkat çeken güvenlik uzmanı Abdullah Ağar, “Terörle mücadelede Batı dünyası PKK’ya verdiği desteği afişe etti.

Peki Doğu bloğu silahlarını kim verdi” sorusunu yöneltti. Kato’da, daha önce PKK’nın düşürdüğü Süper Kobra helikopterinde kullanılan Rus S18 versiyonu SA16’da ele geçmesi dikkat çekti. 

KATO’DA 53 MAĞARA

 Şehit Jandarma Binbaşı Ahmet Karaman-2 adıyla 19 Nisan’da başlayan ve komanda ve korucularca yürütülen Kato Dağı operasyonunda son olarak 5 mağarada 188 kalaşnikof piyade tüfeği, 3 biksi makineli tüfek, 3 uçaksavar, bir Zagros keskin nişancı tüfeği, bir RPG-7 ve tonlarca mühimmat ele geçti.

Operasyonların 29’ncu gününde 53 mağara ve sığınak imha edilirken örgüte ait 648 silah, çeşitli çaplarda 338 bin 418 mühimmat, 5 tondan fazla amonyum nitrat patlayıcı madde ile 50 tonu aşkın yaşam maddesi de ele geçti. 

DEAŞ DA SALDIRIYOR

Ağar şunları söyledi: Üç ana eksen var. Doğu Bloğu, Kıta Avrupa’sı ve ABD silahları var. Menşei belli ama alanı vereni kim bilinmiyor. Batı dünyası, PKK’ya verdiği silahları afişe etti. Şimdi doğal olarak bir soru soruyorum. PKK’ya bu doğu bloğu silahlarını geçmişte kim verdi? Biz bunu çok iyi biliriz. Batı dünyasıyla güven bunalımınızın nedeni PKK’ya destekleri yatıyor. Mücadelemizi milli bir eksene oturtunca, Türkiye sürekli operasyonla karşı karşıya kaldı. Hikaye çok net ama iyi anlatmak lazım. Fırat Kalkanı’nda da gördük. Rus Cornet, Alman ve Fransız Milan, ABD TOW silahları.

BiN 100 MAĞARA iMHA EDİLDİ
 
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, terörle mücadele konusunda bilgi vererek şunları söyledi: “Şu ana kadar 53 mağaraya girildi. Sadece bir çerçevede söylüyorum. Buralardan yaklaşık 533 tane kalaşnikof çıktı. Orayı bir lojistik merkezi haline getirmişler.

Yani bir mağara düşünün, uzun yıllardan beri girilmeyen, 300 metre. Altında 10 metre ip merdivenle inilen bir mağara daha, o da 300 metre. Altında yine ip merdivenle 200 metre bir mağara daha. Altında kendilerine ait, kışın istedikleri gibi kalabilecek bir yer oluşturdular. Sadece bu kış bin 100’ün üzerinde mağarayı ve onların sığınaklarını etkisiz hale getirdik.

150 bin silah ve mühimmatı, 3.5 ton patlayıcı madde, yaklaşık 276 el bombası, yaklaşık 5 ton undan tonlarca erzağa kadar, depolarını orada yapıyorlar. Oradan Türkiye’nin her tarafına bir şekilde gö dermeye çalışıyorlar. Şaşkınlık içerisindeler.

10 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

TSK, Irak’ın kuzeyi Sinat-Haftanin bölgesindeki operasyonda, saldırı hazırlığındaki 6 teröristin öldürüldüğünü, iki silah mevzii, bir mağara ve bir barınma alanı imha edildiğini açıkladı. Ayrıca Bingöl Adaklı’da 3 terörist ölü olarak ele geçirildi. Erzurum ile Ardahan arasındaki kırsalda ise bir terörist öldürüldü. Ağrı Valiliği de 11 Mayıs’ta Tendürek Dağı’ndaki hava operasyonunda ölü ele geçirilen 9 PKK’lıdan birinin Tendürek dağı Kuzeyi, Diyadin Sorumlusu Ersin Seven olduğunu açıkladı.

İŞTE O ÜLKELER

Türkiye’de terörle mücadele sırasında ele geçen silahlar arasında Rus, İngiliz, Alman, Amerikan, İtalyan, Çin, İspanyol, İsrail, Çek, Suriye, Irak, Hollanda, Belçika, İsviçre, Fransa, Danimarka, Sırp, İran ve Bulgar yapımı silahlar dikkat çekti. 
 

STAR

 // Allahın.kulu
Yalak.takımının.türkiyeden.başka.işleri.yokmu...
19 Mayıs 2017 17:32
o silahlar lazım olacak. imha etmeyin.
 // hursit dilaver
o bulunan silahlar ve mermileri imha etmeyin. gün gelir bunlar sivil savunma ya da milis kuvveti kurma işinde lazım olur. o hale geliriz ki, silah ve mermi yetmez. karşındaki düşman büyük. onun için bunlar kamyonlarla ankaraya veya belli merkezlere taşınmalı.niye imha edersiniz ki.bir de bunar o dağlara, kayalara bunları nasıl taşıdılar, çıkardılar.oralarda ayağını burkmadan yürünmez. bunlar nasıl çıkardılar bu doçkaları falan. vinç mi geldi, helikopterle mi o kayalıklara sokuldu bunlar....
19 Mayıs 2017 Cuma 15:24
Bizler de aynı taktikle hareket edelim...!!!
 // Muhafız
Eğer bu ülkeler düşmanımın düşmanı dostumdur ilkesiyle hareket edip bu silahları pkk terör örgütüne veriyorsa,biz de aynı taktikle,bu ele geçirilen silahların yarısını Hamas'a verelim,terör devleti israil'e karşı kullansınlar;diğer yarısını da Kuzey Kore'ye verelim,Güney Kore'nin Gulam adalarında bulunan Amerikan askerlerine karşı kullanırlar,bu ele geçirilen silahların hepsini buralara gönderelim.O zaman kendi silahlarıyla vurulmanın tadına varırlar da,bir daha terör örgütüne silah gönderme...
19 Mayıs 2017 Cuma 14:13
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler