YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'PKK'nın elinde 8 kişi daha var'
CHP İstanbul Milletvekili Melda Onur, PKK’nın 1992’de kaçırdığı 8 kişinin daha olduğunu belirterek, onların da ailelerine kavuşmalarını dilediklerini söyledi.
'PKK'nın elinde 8 kişi daha var'
13 Mart 2013 / 19:56 Güncelleme: 13 Mart 2013 / 20:00

Onur, 8 kamu kamu görevlisinin PKK tarafından bugün serbest bırakıldıklarını ve ailelerine kavuşacaklarını belirtti. Bunun çok değerli bir şey olduğunu belirten Onur, “Yüksek siyaset yapabilirsiniz, bu konuda farkı görüşlerde olabilirsiniz ama burada yıllardır çocuklarını bekleyen aileler var, onların sevincini paylaşıyorum” dedi. Onur, ayrıca 1992’den beri kayıp olan ve PKK tarafından kaçırılan 8 kişi daha olduğunu belirterek, bu kişilerin ne şehit olduğunu, ne de haklarında gaiplik kararı alındığını söyledi. Onur, “Geçen yıl bu konuda verdiğimiz araştırma önergesini yenileyerek tekrar vereceğiz. Çünkü artık bu kişiler bizim için bir çeşit faili meçhul. Aynı cumartesi anneleri gibi onlar da çocuklarının bir avuç toprağını, yaşıyorlarsa da kendilerini talep etme hakları var. Onların da evlatlarından haber almaları için mücadelemizi sürdüreceğiz. Dileriz ki onlar da 20 yıl sonra sağ salim evlatlarına kavuşurlar” dedi.

İşçi ölümlerin de değinen Onur, 2012 yılında toplam 877 işçinin iş kazalarında hayatını kaybettiğini ve bunların 867’sının enerji işçisi, 279’unun da inşaat işçisi olduğunu söyledi. Onur, “İşte bu ülkedeki enerji ve inşaat gerçeği işçilerin bedenleri üzerinde yükselmektedir. Almanya’daki yangında ölen vatandaşlarımıza sahip çıkalım, çok önemli. Burada kundaklama da olabilir. Ama buradaki işçi ölümlerimizi de unutmayalım” dedi.

İmralı tutanakların sızdırılmasıyla ilgili BDP’den dün yapılan açıklamanın sorulması üzerin ede Onur, “İki parti meclisi üyesine mi fatura çıkmış? Parti içi bir şeydir, öyle diyorlarsa öyledir, ne diyelim” dedi.

İHA

Etiketler: , , ,
Helal Olsun
 // Kamil Türk
Helal olsun kadına, işte böyle mebuslar lazım bize....
13 Mart 2013 21:11
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler