YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK'nın canlı bomba üssüne operasyon
Güneydoğu’daki operasyonlar il ve ilçelerin ardından kırsal bölgelere kaydırıldı. Bu çerçevede Diyarbakır’ın Lice ilçesinde bölücü örgüt PKK’nın bomba üssü olarak bilinen alanda hava destekli harekat başlatıldı.
PKK'nın canlı bomba üssüne operasyon
19 Haziran 2016 / 13:48 Güncelleme: 19 Haziran 2016 / 13:52

Diyarbakır'ın Sur ve Silvan ilçelerinin ardından Lice'de de PKK'lı teröristlere yönelik geniş çaplı operasyon başlatıldı. İlçenin kırsal alanında başlatılan operasyon öncesi, Yamaçlı, Yalımlı, Büyükçağ, Saydamlı, Bayırlı, Seyrek, Yeşilburç, Konuklu, Kılıçlı, Akçabudak, Ulucak, Yorulmaz ve Baharlar köylerinde halkın zarar görmemesi için dün saat 10.00'dan itibaren sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Bölgeye giriş çıkış da yasaklandı.

F-16'LAR VURDU

Sokağa çıkma yasağının ilan edilmesinden hemen sonra da, F-16 savaş uçakları, bölgedeki 16 sığınak ve barınağı ateş altına aldı. Yaklaşık yarım saat süren hava harekatında içinde teröristlerin bulunduğu belirlenen sığınak ve barınaklar imha edildi.

İKİNCİ KANDİL

İlçe bulunduğu bölge açısından vazgeçilmez bir öneme sahip. Lice ile sınır ilçeleri Kulp ve Hazro arasındaki Şenyayla mevkiinde PKK'nın bölgedeki eylemleri planlayıp ve yönettiği kampı bulunuyor. Şenyayla aynı zamanda örgütün lojistik merkezi. Örgüt 'küçük Kandil' olarak adlandırdığı merkezi, canlı bombaların ve patlayıcı yüklü araçların hazırlanmasında kullanıyor. Lice'nin diğer bir özelliği ise PKK'nın etkin olduğu Bingöl'ün Genç ilçesine yakın olması. Bölge teröristlerden temizlendikten sonra, seyyar birlikler ilçe kırsalında konuşlandırılacak.

 

STAR

uyuşturucu yaylalarını yakın Ya da DEVLETLEŞTİRİN.
 // hursit dilaver
bir de asıl uyuşturucu yetişen bir yer vardı. orası için epey bir çatışma olmuştu.burası yani lice'miydi..asıl orayı bombalamak lazım.para orda. sığınaklar umurlarında Olmaz da, UYUŞTURUCU TARLALARI TEMİZLENMEDEN OLMAZ.ASIL BURALARA BETON DÖKELİM.parayı kesin kuzu olurlar..O TARLALARI DEVLETLEŞTİRİN.....
19 Haziran 2016 Pazar 15:20
1
 // 1
Ne zamandan beri biliniyordu ?...
19 Haziran 2016 15:06
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler