YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK'nın arkasında Ermenistan mı var?
Doç. Dr. Savaş Eğilmez PKK yöneticilerinin büyük bölümünün Ermeni olduğunu söyledi. Eğilmez, "PKK ASALA'nın devamıdır tespiti tartışmaya yer bırakmayacak kadar doğru bir tespittir" dedi.
PKK'nın arkasında Ermenistan mı var?
04 Ağustos 2015 / 07:40 Güncelleme: 04 Ağustos 2015 / 08:05

Kanal A Haber Bülteni'ne konuk olan Atatürk Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Savaş Eğilmez, PKK'nın Doğu Anadolu Bölgesi'nde yaptığı eylemlere dikkat çekti. Eğilmez, PKK ile Ermenistan arasında resmi anlaşmaların olduğunu söyledi.

Eğilmez, "Biz millet olarak tarihin ilk terör örgütü olan Haşhaşiler ile mücadele eden bir milletiz. Sonraki dönemde Ermeni terör örgütleri, Cumhuriyet döneminde Asala ve sonrasında da PKK terör örgütü var. " dedi.

İşte Doç. Dr. Savaş Eğilmez çarpıcı açıklamalarından öne çıkanlar;

Kamuoyu'ndan konuşulan Doğu'da kanton bölge iddialarının Ermenistan destekli olma ihtimali var. Yakın döneme baktığımız zaman, 1970'li yıllardan itibaren Ermenilerle

PKK'nın çok ciddi bir şekilde temasta olduğunu net bir şekilde görebilirsiniz. Bu kongreye ve anlaşmaya da dökülmüştür.

1980 ve 1987 tarihli anlaşmalarına göre Ermeniler PKK terör örgütü içinde eğitim faaliyetlerinde bulunacaklar. Her militan başına 3 bin dolardan daha fazla para diaspora tarafından ödenecek. Küçük ve büyük çaplı eylemler Ermeniler tarafından koordine edilecek. Türkiye genelinde istihbarat sağlanacak. Sonradan elde edilecek olan topraklar da eşit olarak birbirleri arasında paylaştırılacak.

1-20150803183638.jpg

PKK terör örgütünün Ermenistan topraklarında faal olduğunu net bir şekilde biliyoruz. Özellikle Gümrü, Erivan, Laçin ve Kerbecer bölgelerinde PKK'lılar ile Taşnak üyeleri arasında çok yakın bir temas vardır ve bunlar beraber organizasyon yapmaktadır. Ermenistan devlet ise başta uyuşturucu olmak üzere, her türlü kaçakçılıktan kendisine para devşirmektedir. Bunlar çok uzun zamandır bilinen şeylerdir. Ermenistan bunun yanına Gürcistan'ı da koymuştur. Gürcistan içerisinde de faaliyet göstermektedir.

PKK en tehlikeleri örgütlerden birisi

PKK'lı teröristler Bitlis'te bir askeri hastaneye saldırıyorlar, bunlar yaralı almaya giden ambulansa saldırıyorlar, demiryolunda tamir yapan işçiye saldırıyorlar, okuma yazma öğreten öğretmene saldırıyorlar, uyuyan insanların kafasına kurşun sıkabiliyorlar, eşi yanındayken kurşun yağmuruna tutabiliyorlar. Böyle tehlikeli ve vahşi bir örgütten bahsediyoruz. Maalesef ki PKK'yı IRA'yla, ETA'yla bir tutup, bunlarla karşılaştırıp ipe sapa gelmez barış önerilerinden bahsediliyor. PKK'nın faaliyetleri, 1915 öncesi, sırası ve sonrasında Ermeni çetelerin yaptıklarıyla örtüştürebiliriz.

2-556.jpg

PKK yöneticilerinin büyük kısmı Ermeni

ASALA terör örgütü kendi misyonunu tamamladı ve çekildi. Hemen akabinde PKK terör örgütü ortaya çıkıyor. Dolayısıyla PKK ASALA'nın devamıdır tespiti tartışmaya yer bırakmayacak kadar doğru bir tespittir.

3-300.jpg

HDP PKK'nın Meclis'teki siyasi temsilcisidir

Meclis'e gönderdikleri insanları o halk tercih etmedi. Onlara dikte edildi. Dolayısıyla onların temsilcisi olduğunu iddia etmek büyük bir yanlışlık ortaya çıkaracaktır. Söz konusu insanları ben şöyle resmedebiliyorum. Onlar terör örgütünün Meclis'teki siyasi temsilcileridir. Halkın bölgede tepkisini ortaya koyabilmesi için yapılması gereken ilk şey kamu güvenliğinin sağlanmasıdır.

4-163.jpg

KANALAHABER.COM/ÖZEL İÇERİK

 // Muhammed Emin
Her şey affedile bilir amma ihanet Asla herkes yaptıgının bedelini ödeyecek...
02 Ekim 2015 22:35
TERÖRE VE SİYASİ UZANTISINI DESTEKLEYENLERDE ERMENİ..
 // Kara Murat
KUZU POSTUNA BÜRÜNMÜŞ ÇAKKAL BUNLARIN ALAYI KÜRT FALAN DEGİL

ERMENİ BUNLARIN %99 CAMİYE VE İBADETE SIKI SIKIYA BAGLI

GÖRÜNTÜ VERİRLER KAMUFLE OLMAK İÇİN.. ...
04 Ağustos 2015 Salı 12:01
bu husus önemli
 // ebaykara
işte en önemli husus pkk yöneticilerinin ermeni olması müslüman kürtler bunu çok iyi analiz etmeli bunlardan kurtulmalı...
04 Ağustos 2015 Salı 09:52
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler