YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK'nın 5 gizli silah deposu vuruldu!
Ardı ardına yapılan hava operasyonlarında PKK'nın beş gizli silah deposu vuruldu.
PKK'nın 5 gizli silah deposu vuruldu!
31 Temmuz 2015 / 09:37 Güncelleme: 31 Temmuz 2015 / 09:45

Bazı örgüt yöneticileri, Türkiye'nin bu depoları bilmediğini düşünerek buraya saklanmıştı. Bu isimlerin operasyonlarda silahlarla birlikte havaya uçtuğu öğrenildi. Bir kaynak "operasyonları beklemiyorlardı. Örgütün beli kırıldı" dedi.

ABD silahları vardı

PKK'nın "kimsenin bilmediğini" düşündüğü beş gizli silah deposunda, ABD'nin PYD'ye verdiği silahlar bulunuyordu.

ABD, DAEŞ ile PYD'nin Kobani'deki çatışması sırasında PYD'ye havadan 24 ton silah ve mühimmat yardımı yapmıştı. Bu yardım içerisinde ağır makineli tüfek, antitank mayın, keskin nişancı tüfekleri, roketatar, doçka gibi ağır silah ve mühimmat bulunuyordu.

PKK, bu silahların bir kısmını PYD'den aldı, Kuzey Irak'a geçirerek ilerideki saldırılarda kullanmak üzere gizli depolarında sakladı. Hava operasyonlarında bu silahların da vurulduğu ve yok edildiği belirtildi.

l1-001.jpg

Kuzey Irak'a 30 uçakla operasyon
 
Şırnak'ta dün biri subay 3 askerin şehit edilmesinin ardından, PKK terör örgütünün Kuzey Irak'taki kamplarına 7. hava operasyonu düzenlendi. Diyarbakır'dan kalkan 30 savaş uçağı saat 14.00'ten itibaren terör yuvalarını hedef aldı.

F-16 ve F-4/2020 tipi uçaklar; Kandil, Hınari, Gare, Zap ve Metina bölgelerinde, PKK'ya ait sığınak, mağara, barınak, lojistik tesis ve depolar tam isabetle tahrip edildi. PKK'ya büyük darbe vuran uçaklar saat 16.30'da üslerine geri döndü.

'Fırtına'lar vurdu

Irak sınırındaki Hakkâri'nin Şemdinli ilçesine bağlı sınır birliklerinde konuşlu topçu bataryaları 40 kilometre menzili olan cehennem topu diye tabir edilen paletli fırtına ve çekici obüslerle PKK'nın daha önceden belirlenmiş hedefleri top atışlarıyla vuruldu.

Şemdinli'de bulunan 34'üncü Hudut Tugayı'na bağlı Tekeli 1'inci İç Piyade Taburu Irak ve İran üçgenindeki PKK'nın Hınere ve Hakurk kamplarında belirlenen hedeflere top atışları yapıldı. Derececik 2'inci Motorlu Piyade Taburu'na bağlı topçu bataryası ise, Balkaya, Mamreş ve Kanireş'te bulunan hedeflere top atışı yaptığı bildirildi.

Öte yandan, bölgede 4 gündür Diyarbakır 8'inci Ana Jet Üssü'nden havalanan uçaklar havadan hedeflere bombardıman yaparken, İnsansın Hava Uçağı ise PKK'ya verilen zayiatı ve örgüt üyelerinin hareketliliğini tespit etmek için keşif uçuşu yaptı.

 

SABAH

Yapılması gereken şey...!!!
 // Muhafız
TSK'nin pkk ' ya karşı yaptığı hava operasyonlarında kullanacağı mühimmat;öncelikle 3000 librelik bombalara HARDAL gazıyla doldurulmuş mühimmat kullanılmalı, bu kullanılan mühimmatlarla ve bombalarla kesin sonuç alınmazsa, o zaman tek seçenek kalıyor;o da 1 ila 3 kilotonluk Plütonyum_239 tipi B61A1taktik ,balistik nükleer silah kullanmaktır ,ibreti alem için bir daha T.C.devletine ve ordusuna kafa tutmaya cesaret etmeye kalkan şerefsizlerin ne hale gelebileceğini ibreti alem daha iyi anlar.!...
31 Temmuz 2015 Cuma 16:59
 // Yılmaz
Allah ordumuzun güvenlik güçlerimizi daim muzaffer etsin atışlarını isabetli etsin dini mübini ıslama eğimli eylesin amin....
31 Temmuz 2015 11:02
Maşallah
 // Boğaçhan
Yılmaz Özdil efendi operasyonlarla dalga geçe dursun, şanlı askerimiz bu kez hainleri sağlam vurdu. Bu haberleri Yılmaz Özdil efendinin kör gözlerine sokmak lazım!...
31 Temmuz 2015 Cuma 10:28
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler